Догори
Дати відгук

Стало відомо, чи зможуть українці підчепити коронавірус від хворих норок

Поки прогнози фахівців дуже обережні.

1 хв на прочитання12 Листопада 2020, 12:14
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

Фахівці оцінили шанси українців заразитися мутованим видом коронавірусу від норок. Про це під час брифінгу 12 листопада повідомив головний державний санітарний лікар країни Віктор Ляшко.

“В Україні здійснили оцінку імовірності поширення та передачі коронавірусу від норок до людини і навпаки. 13 листопада ми очікуємо офіційну позицію Європейського центру контролю за інфекційними хворобами щодо ризиків і щодо окремих протиепідемічних заходів у зв'язку з появою нової інформації про циркуляцію нового коронавірусу серед популяції норок”, - сказав Ляшко

Додав, що у МОЗ вже розробляють заходи, щоб не допустити додаткового спалаху коронавірусу. 

В Україні, як і в Данії, де вперше  і виявили мутований коронавірус у норок, теж існують хутрові ферми. Протягом осені зоозахисники та екоактивісти вже кілька разів збиралися під стінами парламенту з вимогою заборонити діяльність хутроферм на яких мученицькою смертю гинуть тисячі тварин. Поки заклики активістів залишилися без відповіді.

Відомо,  якщо новий мутований коронавірус, який виявили в Японії у кажанів, виявиться смертельно небезпечним для людини, то людству доведеться пристосовуватися жити в нових умовах. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.