Догори
Дати відгук

США підвищують мита на електромобілі й інші товари з Китаю

«Затоплює світові ринки експортною продукцією за штучно заниженими цінами».

2 хв на прочитання17 Травня 2024, 18:43
Зображення згенероване ШІ Зображення згенероване ШІ
Поділитись:

США підвищують мита на імпорт з Китаю електромобілів, напівпровідників та інших товарів на загальну суму 18 млрд доларів з метою «захисту американських робітників і компаній» від китайських «несумлінних торгових практик». Про це йдеться у прес-релізі Білого дому, розповідає Deutsche Welle.

«Несумлінні торговельні практики Китаю щодо трансферу технологій, інтелектуальної власності й інновацій загрожують американському бізнесу та працівникам. Китай також затоплює світові ринки експортною продукцією за штучно заниженими цінами», — вважають у Вашингтоні. Тимчасом економічний план президента США Джо Байдена «спрямований на підтримку інвестицій та створення нових робочих місць у ключових галузях, які є життєво важливими для економічного майбутнього Америки та національної безпеки», зазначається далі.

У зв'язку з цим Вашингтон уже цього року підвищить мита на ввезення з Китаю, зокрема електромобілів — із 25 до 100 %; на літій-іонні акумулятори для електромобілів та на деталі для таких акумуляторів — із 7,5 до 25 %; на сонячні батареї та деталі для них — із 25 до 50 %. Окрім того, оперативно підвищуються тарифи на імпорт із КНР деякої продукції із сталі та алюмінію (з 0-7,5 до 25 %), деякі ключові корисні копалини (з 0 до 25 %), на причальні крани (з 0 до 25 %) ) та деяку медичну продукцію (зокрема на шприци та голки — з 0 до 50 %).

До 2025 року ставку тарифу на напівпровідники піднімуть із 25 до 50 %. Також до 2026 року мито ввезення з Китаю до США літій-іонних акумуляторів, не призначених для електромобілів, збільшиться з 7,5 до 25 %.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго