Догори
Дати відгук

Сперма на продаж: хто в Україні платить гроші за сперму та для чого закуповує

І йдеться не тільки про людську сперму.

2 хв на прочитання13 Грудня 2021, 21:11
Вагітність Вагітність
Поділитись:

За 2020–2021 роки журналісти одного з видань  знайшли в системі ProZorro понад 100 тендерів із закупівлі сперми, посудин для її зберігання та медичного інвентарю для роботи з нею (рукавички, хімічні речовини тощо). Загальна сума таких закупівель становила 1 млн 430 тис. 96 грн.

Відомо, що людську сперму закуповують для штучного запліднення. Так, на Дніпропетровщині КП «Дніпропетровський обласний перинатальний центр зі стаціонаром» облради у Дніпрі закупило цього року 10 доз заморожених зразків людської сперми (по 2,4 тис. грн за кожний).  

Минулого року Прикарпатський центр репродукції людини МОЗ України (місто Івано-Франківськ) теж купував заморожені зразки людської сперми. Витратили на це 42,9 тис. грн.

Сперма тварин також продається. Найбільше серед закупівель було сперми бугаїв, яку використовують для штучного запліднення корів. Ціна однієї дози (до 1 мл, скільки достатньо для запліднення) становила від 18 грн до понад 100 грн. Залежно від породи бугаїв і від того, чи поставляється щось додатково (хімреагенти та медінвентар). 

Якщо природним чином плодючий бик-бугай може за рік дати потомство 100–140 телят, то зі штучним заплідненням ветеринарам вдається досягти набагато вищих показників. Цей метод є основним для відтворення великої рогатої худоби. Плюс метод майже завжди дає результат, на відміну від природного спарювання бугаїв із коровами. Також завдяки цьому методу бики не передають венеричні захворювання, через які телята вийшли б слабкими.

До того ж, держава компенсує частину витрат фермерам на розмноження великої рогатої худоби. Фермери звертаються за допомогою до влади та ветеринарів, щоб їхня тварина завагітніла.

Такі установи, як Колківське вище профучилище у Волинській області (1 тис. 880 грн) та Стеблівський психоневрологічний інтернет у Черкаській області, купували сперму свиней.

Нагадаємо, що трансжири належать до ненасичених жирних кислот, а проте вони отримані штучним способом.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.