Догори
Дати відгук

Спалювання трави еквівалентне 33 викуреним цигаркам на день

2 хв на прочитання04 Листопада 2019, 14:52
Поділитись:

Забруднення повітря у столиці Індії Нью-Делі досягло апогею – кількість твердих часточок у ньому еквівалентне курінню 32,5 цигарок на день, повідомляє австралійське видання ABC News.

Таке значення показав мобільний додаток «Shit, I Smoke!» («Дідько, я курю!»), який пояснює рівень забруднення повітря кількістю викурених за день цигарок. Причиною такого явища є паління стерні та залишків сільськогосподарських культур на полях.

Влада індійської столиці оголосила надзвичайну ситуацію та наказала закрити школи. На вулицях Нью-Делі порожньо, оскільки багато людей також вирішили залишитися вдома. Державне індійське агентство з моніторингу навколишнього середовища SAFAR попередило, що ситуація залишатиметься важкою протягом наступних одного-двох днів. Причиною цього є дощі, які розносять викиди.

«Швидкість вітру набирає сили, і це може тривати зайняти 24 - 48 годин, перш ніж рівень забруднення знизиться до рівня близько 500», - сказав віце-президент приватного агентства з прогнозування погоди Skymet Махеш Палават. За його словами, рівень, вищий за 400, становить ризик для людей з респіраторними захворюваннями, а також може вплинути навіть на людей із здоровими легенями.

Екоактивісти звернулися до Верховного суду Індії з петицією посилити відповідальність за спалювання стерні, проте наразі політики не поспішають реагувати на ситуацію. За даними агентства SAFAR, супутники зафіксували понад три тисячі випадків спалювання стерні минулого тижня в сусідніх штатах, що збільшило рівень забруднення повітря у Нью-Делі майже удвічі.

Окрім шкоди здоров’ю близько 40 мільйонам людей, які проживають у столичному регіоні, смог також спричинив відміну понад 30 авіарейсів через погану видимість.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.