Догори
Дати відгук

Скільки українців заразилися COVID повторно, розповіли у Центрі громадського здоров’я (відео)

Інтервал між першим і повторним інфікуванням ковідом може становити від двох до восьми місяців.

2 хв на прочитання18 Березня 2021, 16:40
Скільки українців заразилися COVID повторно Скільки українців заразилися COVID повторно
Поділитись:

У країні за весь час пандемії офіційно зареєстровано 1362 випадки повторного захворювання на ковід. Про це повідомив під час пресконференції генеральний директор Центру громадського здоров’я України Роман Родина.

«Ми зібрали інформацію про людей, які перехворіли один раз і були внесені в систему епіднагляду як одужалі. Через певний час їм знову було поставлено діагноз COVID-19. Станом на 16 березня таких людей було 1362, за даними обласних лабораторних центрів, які збирають інформацію про випадки», — сказав він.

Водночас директор ЦГЗ підкреслив, що зараз немає доказів, що один і той самий штам спричинив хворобу.

«Але це означає, що, якщо людина перехворіла і минув певний час після хвороби, то вона не може захворіти повторно», — наголосив Родина.

Він зазначив, що інтервал між випадками захворювання коливається.

«Цей проміжок часу коливався від двох до восьми місяців», — сказав керівник ЦГЗ.

Щодо тривалості імунітету, коли йдеться про гарантований період, що людина не захворіє — наразі науково це ще не встановлено.

«Зверну увагу, що не існує зараз такого титру антитіл або, як ми кажемо, концентрації антитіл, згідно з якою ми можемо сказати, що людина захищена або не захищена. У цьому плані ще ведуться дослідження... Тобто коли людина каже, що в неї є антитіла, це не означає, що вона абсолютно захищена, тому що наука зараз не знає, які є титри антитіл для того, щоб убезпечити на 100 % або на якийсь певний відсоток людей від зараження ковідом», — розповів він.

Нагадаємо, столиця пішла на власний локдаун. Кличко оголосив, що буде заборонено. З 00:00 20 березня — тобто в ніч із п’ятниці на суботу — Київ запроваджує суворі карантинні обмеження.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost