Догори
Дати відгук

Скільки насправді українців перехворіло на COVID й кому він взагалі не страшний

Київський інфекціоніст розповів, чи треба боятися нових мутацій вірусу

2 хв на прочитання02 Лютого 2021, 21:15
Фото "УНІАН" - Чи треба українцям боятися нових мутацій вірусу Фото "УНІАН" - Чи треба українцям боятися нових мутацій вірусу
Поділитись:

Попри масову недовіру до офіційної статистики, реальна ситуація в Україні обнадійлива. Про це заявив відомий київський інфекціоніст Євген Дубровський.

"Лікарні розвантажені, маса вільних ліжкомісць, вже повертаються до нормальної роботи кардіологічні, неврологічні, хірургічні стаціонари. Кількість госпіталізацій стрімко впала за останні місяць-два. Статистика, природно, не враховує тих, хто не звертається за допомогою і лікується вдома. Але кажу вам — як практикуючий лікар найбільшого ковідного госпіталю столиці — ситуація по ковіду вже два місяці стабільна і поки була з яскравою тенденцією до зменшення числа звернень", - констатує лікар.

Як буде розвиватися епідемія в країні далі залежить від того, скільки українців реально перехворіло на ковід, стверджує інфекціоніст.

"Якщо вважати, що перехворіла хоча б половина — нічого страшного вже не відбудеться. Повторні випадки поодинокі. І ніякі мутації на цей час не страшні, тому що не викликають ні повторних заражень, ні підвищення числа смертей. Відсоток несприйнятливості до коронавірусної інфекції також дуже високий — за даними наукових досліджень і практичних спостережень — це близько 30%! Але якщо перехворіла тільки третина населення, дійсно, можлива ще нова хвиля. Коли кліматичні умови будуть більш сприятливі, пам'ятаємо, що мороз негативно впливає на поширення вірусу", - попередив Дубровський.

За його словами, ті, хто вже перехворів, зараз у більш вигідній ситуації. Імунний захист вже є. Крім того, ніяка вакцинація таким людям пів року не потрібна. Обмеження, ізоляція, дистанція і т.п. також зайві. Також спостерігається позитива лікарняна статистика в Україні.

"А статистика стверджує — молодим, здоровим, з гарним імунітетом людям нічого не загрожує. А відсоток летальних випадків навіть серед важких пацієнтів з хронічними захворюваннями дуже невеликий. Тому, причин для паніки взагалі не видно. Якщо буде нормально працювати медична служба, навіть потенційний спалах можна подолати. Вірус мутував, і буде мутувати далі. Як і все живе на планеті. Боятися цього не потрібно. Це природний процес. Вірус не ставатиме більш лютим", - заспокоїв лікар.

Раніше ми розповідали, що змусило 13-річну дівчинку вистрибнути з балкона у Києві? (фото 18+).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost