Догори
Дати відгук

Скільки доведеться віддати грошей за святкову ялинку українцю

2 хв на прочитання01 Грудня 2020, 22:57
Поділитись:

На носі новорічні свята й от-от відкриються різдвяні ярмарки та базари, де можна купити святкові ялинки. Ціни на зелені красуні в цьому році зросли на 20-30%. Про це повідомляють у Держлісагентстві.

Середня відпускна оптова ціна за одне дерево складе 75 гривень. Ялинки від 1 до 2 метрів в лісгоспах будуть коштувати від 47 до 120 гривень. А ось лісові красуні від 2 до 3 метрів будуть реалізовуватися на підприємствах від 150 гривень.

Однак це тільки оптові ціни, роздрібні на ринках будуть на 30-40% дорожче.

Найдешевші живі ялинки будуть у 2020 році в Харкові. Там ціни стартують від 48 гривень за одне дерево. У Полтаві та Шацьку – від 50-55 гривень за дерево.

А ось на заході України ялинки будуть самими дорогими. У Чернівцях ціни стартують від 109 гривень за ялинку, в Івано-Франківську від 120 гривень. У Києві трохи дешевше – 106 гривень за дерево.

В інших областях України ціни на новорічні дерева будуть коливатися від 70 до 100 гривень.

У 2020 році планується реалізувати понад 500 тисяч ялинок. 

У Держлісагентстві нагадали, що купувати ялинки потрібно тільки в державних лісогосподарських підприємствах, а на ринках – тільки у продавців, які можуть надати дозвіл.

"Купувати варто лише так звані легальні ялинки, оснащені захисними бирками для електронного обліку, які унеможливлюють обіг дерев, одержаних злочинним браконьєрським шляхом. Бирки зі штрих-кодом, що містять інформацію про походження деревця — область заготівлі, назву лісозаготівельника та його підпорядкування. Завдяки цьому кожен покупець з власного смартфона може перевірити, звідки ялинка. Для цього потрібно зайти на сайт yalіnka.info і ввести номер бирки", - повідомили у відомстві. 

Нагадаємо, на різдвяній ялинці в торговельному центрі знайшли чарівне пташеня (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко