Догори
Дати відгук

Штраф за ухилення від забезпечення навчання: на яку суму і чому штрафуватимуть батьків

Батьків будуть штрафувати від 850 грн.

2 хв на прочитання08 Лютого 2024, 11:44
Штраф за ухилення від забезпечення навчання та виховання дітей Штраф за ухилення від забезпечення навчання та виховання дітей
Поділитись:

Народні депутати 6 лютого проголосували в першому читанні за законопроект 9390, яким вводиться адміністративна відповідальність у вигляді попередження або накладення штрафу у розмірі від 850 до 1700 грн для батьків або осіб, які їх замінюють, за ухилення від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання малолітніх та (або) неповнолітніх дітей.

Йдеться про законопроект про внесення змін до статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо усунення законодавчого недоліку (прогалини) відносно адміністративної відповідальності батьків, поданий народним депутатом Олексієм Красовим.

Необхідність прийняття законопроекту, як слідує із супровідних документів до нього, викликана тим, що «на сьогоднішній день, слід констатувати наявність законодавчого недоліку (прогалини), що перешкоджає притягненню винних осіб – батьків або осіб, які їх замінюють, до адміністративної відповідальності за ухилення ними від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання малолітніх дітей.

Так, зокрема, частина перша статті 184 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за ухилення від виконання зазначеного обов’язку лише щодо неповнолітніх дітей, відповідне положення відносно малолітніх осіб відсутнє.

Враховуючи те, що КУпАП не містить визначення «неповнолітня дитина», суди традиційно керуються відповідними нормами статті 6 Сімейного кодексу України, в якій зазначено, що неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

До 14 років дитина є малолітньою. А тому, згідно тлумачення частини першої статті 184 Кодексу України та статті 6 Сімейного кодексу України, судові органи констатують відсутність складу адміністративного правопорушення та закривають провадження у справах, які стосуються ухилення батьками чи особами, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання малолітніх дітей.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
ВР продовжила дію мораторій на банкрутство державних вугледобувних шахт
На українських складах ТЕЦ накопичено на 236 тисяч тонн більше вугілля, ніж передбачалося планом
1 хв на прочитання52 хвилини тому
Нафтогаз Україна газ Власний газ Історична подія
Історична подія - у "Нафтогазі" заявили, що Україна цьогоріч пройшла зиму завдяки власному газу
2 хв на прочитання3 години тому
Як купувати заморожену рибу відмінної якості
Як правильно вибрати заморожену рибу в магазині: поради від професіонала
2 хв на прочитання6 годин тому

Контроль за засобами захисту рослин відповідно до європейських стандартів
Україна посилить контроль за засобами захисту рослин відповідно до європейських стандартів
1 хв на прочитання8 годин тому
У Чорнобильській зоні відчуження розпочалися рейди з виявлення екологічних порушень
2 хв на прочитання9 годин тому
Красива композиція на ділянці, де акцентом є барбарис (ФОТО)
1 хв на прочитання10 годин тому
Бурякові оладки на манці, із сиром — простий і незвичний рецепт
2 хв на прочитання11 годин тому
Нарешті знайдено залишки найвідомішої наднової
3 хв на прочитання17 годин тому