Догори
Дати відгук

Штам «лямбда» стійкий до вакцини проти COVID-19 — дослідження

Він може бути більш трансмісивним і достатньо сильним, щоб уникнути дії вакцин.

2 хв на прочитання06 Серпня 2021, 19:12
Частинки вірусу SARS-CoV-2, які викликають COVID-19 Частинки вірусу SARS-CoV-2, які викликають COVID-19
Поділитись:

Це зображення електронного мікроскопа 2020 року, надане Національним інститутом алергії та інфекційних хвороб, до якого входить Рокі Маунтін Лабораторіс, показує частинки вірусу SARS-CoV-2, які викликають COVID-19.  

 Штам коронавірусу «лямбда» може бути високоінфекційним і більш стійким до вакцин проти COVID-19, ніж оригінальний варіант коронавірусу, повідомляє Reuters.

Нове дослідження, опубліковане в Інтернеті за допомогою bioRxiv, але не перевірене експертами, виявило, що штам «лямбда» має три мутації до білка шипа, які допомагають йому протистояти антитілам, створеним вакцинами проти COVID-19.

Дослідження показало, що існують дві додаткові мутації, які роблять «лямбду» заразнішою.

За словами дослідників, які працювали в лабораторії в Японії, таким чином штам може швидко поширюватися та уникати вакцин. 

Дослідники попередили, що Всесвітня організація охорони здоров'я має назвати штам «лямбда» «штамом, що викликає занепокоєння», а не «штамом, що представляє інтерес», як зараз.

Дослідження показало, що люди зараз не сприймають "лямбду" як величезну загрозу, оскільки вона не позначається як варіант занепокоєння, як варіант "дельти".

За даними Reuters, незрозуміло, чи зараз штам «лямбда» є небезпечнішим за штам «дельта». Але старший дослідник Кей Сато з Токійського університету сказав Reuters, що ми повинні бути стурбовані цим варіантом.

«Лямбда може бути потенційною загрозою для людського суспільства», — сказав він.

Раніше ми писали, що ВООЗ говорить про поширення "лямбди", в Україні майже 600 нових випадків зараження.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.