Догори
Дати відгук

Шахтарі, які провели підземну акцію протесту, виграли суд у роботодавця

Ідеться про шахтарів, які провели під землею декілька тижнів у минулому році.

1 хв на прочитання15 Вересня 2021, 14:22
Шахтарі Шахтарі
Поділитись:

В Апеляційному суді Кривого Рогу відбувся розгляд справи керівництва АТ «Кривбасзалізрудком» проти власних працівників — шахтарів КЗРК, які 43 доби вимагали гідні умови праці у вересні-жовтні 2021 року.

Апеляційний суд Дніпропетровської області виніс рішення апеляційну скаргу АТ «Криворізький залізорудний комбінат» залишити без задоволення. 

Як повідомив  голова Незалежної профспілки гірників, народний депутат  Михайло Волинець, рішення Жовтневого районного суду м. Кривий Ріг Дніпропетровської області від 7 травня 2021 року в частині задоволення позивних вимог АТ «Криворізький залізорудний комбінат» про визнання дій шахтарів щодо проведення фактичного страйку та залишення у гірничих виробках шахт «Октябрська» та «Родіна» АТ «Криворізький залізорудний комбінат» у небезпечних підземних умовах після закінчення робочого дня (зміни) без дотримання встановленого законом порядку, неправомірними — скасувати й ухвалити в цій частині нове рішення про відмову в задоволенні зазначених позовних умов…».

Крім цього, з роботодавця будуть стягнуті  кошти — 25 224 грн судового збору за подання апеляційної скарги.

Нагадаємо, в Кривому Розі 400 шахтарів на знак протесту не виходили з-під землі (відео).  Так вони протестували  та намагалися привернути увагу влади до низьких зарплат, самоуправства місцевого керівництва та неналежних умов праці. Під землею страйкували  гірники шахти «Октябрська», «Родіна»,  «Тернівська» та  «Гвардійська».

Відомо, у розпал шахтарського страйку урядовці відзвітували про ліквідацію заборгованості гірникам.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.