Догори
Дати відгук

Санжар Жаркешов очолив розвідку та розробку газових родовищ у Нафтогазі

Впродовж 6-ти років Жаркешов працював у підрозділах Exxon Mobil, де здобув виробничий досвід дослідження та розробки родовищ на суші і морському шельфі в Казахстані, Іраку і США.

2 хв на прочитання15 Травня 2020, 12:14
Фото: сайт Нафтогазу Фото: сайт Нафтогазу
Поділитись:

Група Нафтогаз призначила заступником керівника дивізіону «Розвідка та видобування» Санжара Жаркешова. Про це повідомляє сайт Укргазвидобування.

Зазначається, що Жаркешов є управлінцем із досвідом реалізації нафтогазових проєктів у 17 країнах світу.  

«Збільшення ресурсної бази визначено нашим акціонером як один зі стратегічних пріоритетів Групи Нафтогаз.Призначення Санжара Жаркешова, який має досвід роботи з провідними міжнародними та національними нафтогазовими компаніями, сприятиме цьому», –  зазначив Отто Ватерландер, головний директор виконавчий – виконавчий директор з трансформації Групи Нафтогаз.

За словами Олександра Романюка, керівника дивізіону «Розвідка та видобування»,  команда працюватиме над розкриттям нового потенціалу українських надр.

«Ця робота йде за двома векторами. Перший – додаткове вивчення та застосування нових технологій видобутку газу на існуючих виснажених родовищах. Другий – збільшення ресурсної бази за рахунок освоєння глибоких горизонтів, нетрадиційних покладів газу, а в перспективі – морського шельфу», - зауважив Романюк.

Що відомо про Жаркешова?

Санжар Жаркешов впродовж 6-ти років працював у підрозділах Exxon Mobil, де здобув виробничий досвід дослідження та розробки родовищ на суші і морському шельфі в Казахстані, Іраку і США.

У 2014 році, на Сахаліні, керував проєктом буріння свердловини рекордної в світовому масштабі глибини – 13 тис. метрів.

Розробляв і впроваджував стратегічні проєкти для таких компаній як Shell, Chevron, Ecopetrol, Газпромнефть, Wintershall DEA тощо.

До призначення в Нафтогазі обіймав посаду віце-міністра екології, геології та природних ресурсів Казахстану і голови ради директорів національної компанії «Казгеологія», на якій керував геологічною галуззю Казахстану.

Санжар Жаркешов здобув освіту в сфері нафтогазової інженерії в Техаському університеті (США), а також у напрямі фінансів – в Казахстанському університеті економіки. 

Нагадаємо, у межах трансформації Група Нафтогаз ліквідувала дивізіон «Інтегрований газовий бізнес» та натомість створила дивізіон «Розвідка та видобування» і дивізіон «Комерція». 

Серед основних функцій дивізіону «Комерція» – розвиток сегменту роздрібної торгівлі газом, розвиток трейдингової діяльності та побудова ефективних каналів реалізації природного газу.

Дивізіон «Розвідка та видобування» відповідатиме за розвідку та видобування газу і рідких вуглеводнів, ефективні інвестиції та нарощування доведених запасів в портфелі Нафтогазу.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго