Догори
Дати відгук

Руйнування Каховської ГЕС: ЕкоКомітет провів виїзне засідання на Херсонщині

Було затоплено 600 км2 територій.

2 хв на прочитання04 Червня 2024, 11:00
Рік після теракту рф на греблі Каховської ГЕС Рік після теракту рф на греблі Каховської ГЕС
Поділитись:

 Перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький долучився онлайн до виїзного засідання комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування у Херсонській області. 

Темою заходу був розгляд проблемних питань щодо подолання негативного впливу на довкілля та системи життєзабезпечення населення внаслідок руйнування Каховської ГЕС, розповіли у Міндовкілля.

Як зазначив Олександр Краснолуцький, Міндовкілля із першого дня катастрофічної події провело ряд організаційних заходів щодо подолання її наслідків. 

«У першу чергу ми створили  робочу групу при Міндовкіллі щодо напрацювання плану заходів з відновлення довкілля після Каховської трагедії, до якої увійшли провідні українські фахівці та науковці в галузях лісорозведення, збереження біорізноманіття, водного господарства, грунтознавства, хімічної безпеки. Міндовкілля розробило ряд нормативно-правових актів, які були спрямовані на подолання наслідків і забезпеченням водопостачання регіонів, які найбільш постраждали», —   повідомив Олександр Краснолуцький

Для оцінки збитків та напрацювання плану відновлення в рамках діяльності спеціальної міжнародної місії  Міністерством були залучені організації та експерти різних міжнародних організацій: ЮНЕП/ГРІД-Женева, Геологічна служба США, Міністерство інфраструктури та водного господарства Нідерландів, Агентство з охорони навколишнього середовища США, ФАО, Швейцарське агентство розвитку та співробітництва, Федеральне міністерство навколишнього середовища, охорони природи, ядерної безпеки та захисту споживачів, Шведське агентство з надзвичайних ситуацій, Бернська конвенція, конвенція з біологічного різноманіття, Угода зі збереження афро-євразійських видів мігруючих тварин, механізми Водної конвенції, Рамсарська конвенція (більше 20 експертів).

«Ми постійно використовуємо засідання міжнародних організацій, таких як Конвенція про охорону і використання транскордонних водотоків і міжнародних озер та Конвенція із захисту Чорного моря від забруднення та інших заходів і форумів як площадку, на яких наголошувалось на неприпустимому акті тероризму росії», - додав Олександр Краснолуцький.

Нагадаємо, що внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС відбулося неконтрольоване скидання води із водосховища, у результаті якого втрачено 14 куб.км або 72,5 % від загального його об’єму до підриву.

Проривною хвилею із Каховського водосховища, що утворилася униз за течією Дніпра, було затоплено 600 км2 територій. За результатами розрахунків, здійснених Держекоінспекцією, збитки довкіллю внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС становлять більше 146 млрд гривень.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Африканська чума свиней Хвороби тварин Господарство
Африканська чума свиней (АЧС) активно шириться Україною: зафіксовано вже у п'ятьох областях
1 хв на прочитання16 хвилин тому
Досвідчені дачники Як позбутися Лишайника на Садових деревах
Досвідчені дачники розповіли, як позбутися лишайника на садових деревах
1 хв на прочитаннягодина тому
Суддівська вежа на місці проведення змагань із серфінгу на Олімпійських іграх у Парижі, неподалік села Теахупоо, острів Таїті, Французька Полінезія, 23 липня 2024 року. Фото: Reuters
Частина змагань на Олімпіаді пройде за 16 тисяч кілометрів від Парижа — ось як виглядає це райське місце
3 хв на прочитання2 години тому
Фото ілюстративне
Мораторій на експорт лісу залучив величезні інвестиції — заступник голови комітету з питань економічного розвитку у ВРУ
5 хв на прочитання8 годин тому
П'ять кроків до створення живоплоту з туї
2 хв на прочитання9 годин тому
«До своєї природи» — у Києві відкрилась виставка з любов’ю до української спадщини
4 хв на прочитанняВчора
На Херсонщині запрацює обладнання для переробки відходів руйнації, отримане від агентства JICA
1 хв на прочитанняВчора
Суд підтвердив, що УПЦ не має права користуватись об’єктами заповідника «Чернігів Стародавній»
1 хв на прочитанняВчора
Більше з GreenPost