Четвер, 13 Серпня 2020
Догори
Дати відгук

Рубки vs Червона книга: хто переможе

Через рубки потерпають майже 90 видів рідкісної фауни

1 хв на прочитання05 Березня 2020, 17:50 510
Сова бородата. Фото надане Українським товариством охорони птахів Сова бородата. Фото надане Українським товариством охорони птахів
Поділитись:

До Червоної книги України занесено майже 550 видів тварин. Одна з головних причин бідового стану цих видів – руйнування і знищення їхніх домівок (місць проживання). Тому у парламенті зареєстровано законопроєкт щодо спеціальних охоронних зон.

Екологи пропонують скористатися світовим досвідом і створювати охоронні зони навколо місць проживання, зростання, розмноження і зимівлі рідкісних видів. В таких зонах забороняється проведення усіх видів рубок, рух техніки, перебування людей. Створення таких зон прописане у законопроєкті 2351, який зараз готується до другого читання.

Цей законопроєкт отримав схвальні відгуки від екологів та зоозахисників, а правки щодо охоронних зон узгоджені з Державним агентством лісових ресурсів та особисто його головою Андрієм Заблоцьким.

 

Аналіз Червоної книги України показує, що через рубки потерпають майже 90 видів рідкісної фауни. А на додачу – 120 видів тварин, занесених до списку ІІ «Види фауни, що підлягають особливій охороні» Бернської конвенції (Конвенція про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі 1979 року). Рубки знищують гнізда й токовища, прихистки кажанів, місця зимівлі змій, жаб та тритонів, харчову базу жуків та інших комах, місця зростання рідкісних рослин
Доктор біологічних наук Іван Парнікоза

 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.