Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Енерго
  • АЕС
  • Розпочалося будівництво двох нових енергоблоків за американською технологією: Хмельницька АЕС стане найпотужнішою в Європі

Розпочалося будівництво двох нових енергоблоків за американською технологією: Хмельницька АЕС стане найпотужнішою в Європі

Національна безпека залежить від енергетичної.

3 хв на прочитання15 Квітня 2024, 17:16
Зображення згенероване ШІ Зображення згенероване ШІ
Поділитись:

На Хмельницькій АЕС стартував проект будівництва двох енергоблоків за американською технологією АР1000. Про це розповіли в «Енергоатомі».

У присутності міністра енергетики України Германа Галущенка, Надзвичайного і Повноважного Посла США в Україні Бріджит Брінк, голови правління АТ «НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна та виконавчого директора Westinghouse Electric Company Патріка Фрагмана було закладено перший куб бетону блока №5 Хмельницької АЕС.

П’ятий блок на Хмельницькій атомній електростанції стане першим в Україні, зведеним за американською технологією АР1000.

«Особлива риса американської технології АР1000 — можливість маневрування блоків. Сьогодні ворог б’є і знищує саме балансуючі потужності української енергетики, тому побудова блоків з можливістю маневрування дуже важлива для нас. І це наша відповідь терористам, вони ніколи не позбавлять нас світла, а нові технології дадуть нам змогу вистояти», — зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

Він назвав це великим геополітичним проектом спільного інтересу України і США та висловив упевненість, що технології, які ми будемо разом будувати і розвивати, витіснять наших північних сусідів з європейського ринку атомної енергетики.

Посол США в Україні Бріджит Брінк зазначила, що на тлі постійних обстрілів критичної інфраструктури Україна потребує більше енергетичних потужностей, і основний фокус зосереджений на атомній енергетиці, оскільки вона генерує понад 50 % електроенергії в країні.

«Особливо гостро це питання постає на тлі незаконного захоплення Запорізької АЕС загарбниками, і тому зараз Україна потребує додаткових енергоблоків. Я вітаю намагання і бажання уряду України, а також Міністерства енергетики й Енергоатома в напрямі розбудови саме атомної енергетики. Ці блоки на Хмельницькій АЕС будуть першими з дев’яти, які планується побудувати в Україні спільно з Westinghouse за технологією АР1000», – сказала Бріджит Брінк.

Очільник Енергоатома Петро Котін відзначив епохальність цієї події для розвитку вітчизняної атомної енергетики та післявоєнної відбудови України.

«Компанія Westinghouse — наш надійний стратегічний партнер: і у розробці та завантаженні альтернативного палива в реактори ВВЕР, і у створенні лінії з виробництва палива в Україні, і у будівництві нових енергоблоків за технологією АР1000 Westinghouse. У воєнний час ми не зупиняли, а навпаки — поглибили та пришвидшили нашу співпрацю. Я дуже вдячний пані Послу за підтримку нашого стратегічного співробітництва з компанією Westinghouse, а також згадку у своєму виступі тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Найбільша АЕС у Європі була, є і буде нашою гордістю, і я впевнений, що вона повернеться під контроль України. Водночас завдяки будівництву ХАЕС-5, ХАЕС-6, після запуску в експлуатацію двох нових блоків №3 та 4 тут, на ХАЕС, потужність цієї станції перевищить потужність ЗАЕС, і саме тут, на цьому майданчику, буде найбільша АЕС у Європі», — зазначив Петро Котін.

Президент та виконавчий директор Westinghouse Electric Company Патрік Фрагман розповів про переваги реакторів АР1000.

«Україна отримає енергію, яка є чистою, доступною за ціною і з використанням економічно доцільних технологій. Цей проект також створить багато робочих місць під час будівництва, експлуатації, ремонтів та технічного обслуговування», — зауважив Патрік Фрагман.

Він наголосив, що є й інша сторона медалі — національна безпека залежить від енергетичної. Наразі всі українські енергоблоки позбулися залежності від країни-агресора і можуть працювати на американському паливі, підкреслив Патрік Фрагман.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Більше з GreenPost
Квіти на дачі Квітник Висадка квітів
6 вічнозелених квітучих чагарників для саду
2 хв на прочитання25 хвилин тому
Зображення згенероване ШІ
«Чи люди, які моляться, одужують швидше?» Експерт розповідає про роль духовності в медицині
8 хв на прочитаннягодина тому
Токсичні речовини в організмі Детоксикація Корисні овочі
Правильне очищення організму: 7 продуктів, які необхідно додати до раціону
1 хв на прочитаннягодина тому
Зображення згенеровано ШІ
Науковці з'ясували, що алкоголь впливає на мозок на генетичному рівні
1 хв на прочитання2 години тому
Готуємо швидкий квас: освіжаючий напій всього за 3 години
1 хв на прочитання3 години тому
Риб'ячий жир може збільшити ризик серцевих захворювань та інсульту — дослідження
3 хв на прочитання4 години тому
Гороскоп на 25 травня: скорпіонам - багато справ, левам - цікаві знайомства
4 хв на прочитання4 години тому
На Кіпрі вже півстоліття існує місто-примара, яке раніше було туристичним курортом: ось як воно виглядає (ФОТО)
4 хв на прочитання5 годин тому