Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Війна
  • Рашисти скоро займуть останні неокуповані території Луганщини, бо застосовують тактику випаленої землі — військовик

Рашисти скоро займуть останні неокуповані території Луганщини, бо застосовують тактику випаленої землі — військовик

Їй практично неможливо протистояти, якщо не мати технічної переваги у далекобійній арті, ракетах та авіації.

3 хв на прочитання31 Травня 2022, 00:54
Поділитись:

На Донбасі ворог остаточно ухвалив для себе рішення навіть не намагатись узяти бодай одне місто чи містечко відносно цілим та неушкодженим, бодай якось придатним для життя. Натомість як у першу російсько-чеченську війну після провалу бліцкригу у Грозному, так як у сирійському Алеппо, орки на Донбасі перейшли на тактику випаленої землі. Про це розповів український науковець, військовик, публіцист Євген Дикий.

Він прогнозує, що завдяки цій тактиці рашисти незабаром займуть останні неокуповані території Луганщини.

«Ворожий наступ на Донбасі включає масовані неприцільні авіаційні бомбардування та ще більш масований артилерійський вогонь, яким населені пункти тупо та методично рівняються із землею. Ніщо із нашого досвіду 2014 сюди не дотичне, я бачив таке лише у далекому 1995-му, коли у Чечні ми інколи могли кілометр пройти рівним полем, посипаним битою цеглою, і по раптово вцілілому фрагменту будинку зрозуміти, що взагалі-то йдемо по колишньому райцентру… І от лише на такі руїни, де фізично неможливо вижити, потім заходить ворожа піхота — навіть при цьому все ж таки вигрібаючи наш вогонь у відповідь.

Кого хоч раз прицільно вибивали артою із зайнятих позицій, розуміє, що за будь-якої витривалості та мужності в таких умовах є суто фізична межа, після якої утримувати територію стає неможливо»,
— говорить Євген Дикий.

Він пояснює, що саме в такий спосіб ворог поступово витісняє наших захисників із міст та селищ Донбасу. Однак така тактика в умовах жорсткого опору спрацьовує дуже повільно, і навіть одну із двох областей Донбасу ворог остаточно захопить лише на четвертому місяці повномасштабного вторгнення «другої армії світу», а за рештки другої області рашистам доведеться ще не один тиждень поборотись та заплатити чималу ціну.

«Утім, водночас ця тактика є для ворога настільки ж безпрограшною та незупинною, наскільки і неквапною. Їй практично неможливо протистояти, якщо не мати технічної переваги у дальнобійній арті, ракетах та авіації. Наразі ця противага на боці ворога. Притому в рази, якщо не на порядок.

І якщо керовані ракети у свинособак вже йдуть на рахунок (хоч ще теж далеко не закінчились), то артилерійських снарядів радянських калібрів на їхніх складах просто необмежена кількість.

На жаль, така перевага у авіації та арті не компенсується ніякою перевагою у чисельності особового складу, тут йде змагання саме заліза проти заліза, а запас заліза у орків поки що незрівняно більший за наш. Ключові слова «поки що», — наголошує військовик.

Нагадаємо, на Донбасі відбувається саме відступ, а не маневрова війна, це слід спокійно і чесно визнавати — експерт.

 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Війна
НОК України підтримав бойкот Олімпіади-2024 у разі допуску росіян та білорусів
1 хв на прочитаннягодина тому
Скрін Scribble Maps
«Київ викрили», «ЗСУ роблять у Снігурівці у Херсонській області військову базу»: російські ЗМІ знову не подивилися на мапу
1 хв на прочитання3 години тому
Росіяни скаржаться, що нова тактика ЗСУ не лише ефективна, а й знижує їхній моральний дух, спонукаючи залишати позицію
3 хв на прочитання9 годин тому
Саміт Україна-ЄС: вступ до Євросоюзу, освіта, цифровізація, допомога
3 хв на прочитанняВчора
Колишній очільник ЦРУ описав сценарій повернення Криму Україною у 2023 році
2 хв на прочитанняВчора
Бахмут контролюється ЗСУ, про відступ не йдеться — у місто провели сильні підкріплення
1 хв на прочитанняВчора
Поява корейців в Україні без запрошення чи дозволу з українського боку буде фактично оголошенням війни з боку КНДР — юрист
2 хв на прочитанняВчора
Окупанти всю ніч обстрілювали квартали Херсона та область
1 хв на прочитанняВчора