Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Війна
  • Привласнили чужу партизанську акцію: борці з російським режимом крадуть у своїх і виставляють їх брехунами (ФОТО)

Привласнили чужу партизанську акцію: борці з російським режимом крадуть у своїх і виставляють їх брехунами (ФОТО)

А після викриття вирішили «спустити на гальмах» ситуацію.

3 хв на прочитання30 Грудня 2022, 01:16
Поділитись:

Всенародний рух Легіону «Свобода Росії» на своєму Телеграм-каналі опублікував відео з підривом залізничної колії в Ростовській області, повідомивши, що цю акцію провели члени руху в ніч з 13 на 14 грудня. Цими залізничними шляхами перекидалася переважно військова техніка з Ростовської області до прикордонних з Україною регіонів. Пост почали поширювати у соцмережах, також про нього написали російські опозиційні ЗМІ. Однак ще 7 грудня Загальногромадянський Усеросійський Визвольний Рух «Свобода і Воля» (рос. Общегражданское Всероссийское Освободительное Движение «Свобода и Воля» — ОВОД) публікував це відео та інші докази, які свідчать, що акцію провели саме вони, і то раніше — у ніч із 2 на 3 грудня.

Актив ОВОДу звернувся до ВРЛ «Свобода Росії» з проханням виправити пост, визнати випадкову помилку і послатися на оригінал.

Проте свободороси просто видалили пост, не відповівши. А 16 грудня знову виклали те саме відео.

З’ясувалося, що відео потрапило до ВРЛ від самих учасників, які відправили його без згадки про ОВОД.

«Ми, звісно, не очікували такого розвитку подій. Було неприємно дізнатися, що ВРЛ нехтує молодими рухами, що начебто борються за одну справу разом із ними. І хоча, як з'ясувалося, причиною став косяк наших активістів, які не вказали належність акції під час відправлення відео Легіону, ми вважаємо, що можна було піти назустріч нам і поговорити. Представники ВРЛ вирішили нас проігнорувати — з якихось власних міркувань. Якби вони відповіли нам відразу — ситуація не була б винесена в публічну площину і все вирішили би мирно. Тепер вони повторно опублікували пост з акцією та вотермаркою ВРЛ, наплювавши на наші прохання, посилання та додані пруфи про належність акції ОВОДу. Іти на контакт вони, як і раніше, не хочуть», — прокоментували ситуацію активісти ОВОДу для GreenPost.

В ОВОДі вважають, що таким чином ВРЛ виставили їх брехунами й остаточно привласнили акцію, користуючись своїм незрівнянно більшим медіаресурсом і популярністю.

Ми звернулися з проханням надати коментар до ВРЛ «Свобода Росії», однак не отримали відповіді. Натомість ВРЛ удруге видалив пост із відео з акції.

В ОВОДі запевняють, що воліли би, щоб ВРЛ просто визнав їхню відповідальність і надали посилання на них.

«Це ж просте видалення — не визнання помилки, а приховування її», — вважають активісти.

Вони гадають, що підставою такої поведінки «свободоросів» може бути небажання «ділитися» медіаресурсом із молодими невеликими рухами, недовіра чи просто байдужість сильнішого гравця до наразі слабшого.

Свідчення акції від групи ОВОД із додатковими фотографіями та вотермаркою

У будь-якому разі прийняте адміністрацією каналу ВРЛ розчаровує та створює атмосферу недовіри між опозиційними силами, переконані в ОВОДі.

«Дуже неприємно усвідомити, що розпіареніші рухи можуть робити все, що їм заманеться, тільки тому, що вони популярніші? Красти у менших рухів і ігнорувати їх? А чим це відрізняється від нинішнього устрою путінської Росії, де сильніший і найвідоміший думає, що він має право? Так багато запитань виникає. Про яку довіру та єдність боротьби може йтися, коли великі відомі рухи нехтують молодими та маловідомими рухами через їх менший ресурс? Виходить, так, Легіон теж вважає, що в кого сила, той і правий», — говорять представники ОВОДу.

Також ми розповідали, як світ може змусити Росію заплатити за завдану Україні шкоду і що заважає це зробити вже зараз.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Війна
Будівля Харківського національного театру опери та балету, яка перетворила свій великий підземний простір на концертний зал, 25 жовтня 2023 року. Фото: Reuters
У Харківському оперному театрі облаштували концертну залу у підвалі — і вже готуються до виступів: ось як це виглядає
2 хв на прочитання03 Листопада 2023
Начальник військової частини привласнили 3,5 млн грн «бойових» виплат
На Дніпропетровщині начальник військової частини зі спільником привласнили 3,5 млн грн «бойових» виплат неіснуючих солдатів
1 хв на прочитання31 Жовтня 2023
Україну вночі атакували п'ятьма «шахедами»
Україну вночі атакували п'ятьма «шахедами» та керованою авіаційною ракетою
1 хв на прочитання29 Жовтня 2023
ООН опублікували швидку екологічну оцінку підриву Каховської дамби
1 хв на прочитання27 Жовтня 2023
Майно найбільшої авіакомпанії України МАУ розпродають з молотка
2 хв на прочитання27 Жовтня 2023
На Одещині ухилянта, який "придбав" квиток за $7 тис., засуджено до 10 тис. грн штрафу
1 хв на прочитання26 Жовтня 2023
Як підготуватися до можливого блекауту: топ порад
1 хв на прочитання26 Жовтня 2023
Підрив Каховської ГЕС – найбільша техногенна катастрофа світу за останні десятиліття
2 хв на прочитання24 Жовтня 2023