Догори
Дати відгук

Прості поради водіям, як економити бензин із користю для автомобіля

Можна обійтися без нелегальних АЗС і купівлі бензину з меншим октановим числом.

2 хв на прочитання21 Грудня 2021, 13:31
Заправка Заправка
Поділитись:

В Україні паливо для автомобілів дорожчає щомісяця. Багато українських водіїв через високі ціни купують пальне дешевше. Проте існують досить прості методи економити бензин будь-якої пори року без нелегальних АЗС, розповідає Today.ua.

Експерти попереджають, що прогрівання двигуна може призвести до витрати до 2 л палива на годину. У перші хвилини після запуску силового агрегату радять їхати на швидкості до 60 км/год. Хвилин за 7–10 вже буде нормальна робоча температура.

Деякі водії заради економії купують бензин із меншим октановим числом. І це велика помилка. Під час поїздок у місті так не заощадиш (якщо замість 95-го бензину залити в бак 92-й, то витрата палива може збільшитися до 20 %), також це може призвести до серйозних проблем із двигуном. Експерти проведуть аналіз палива в бензобаку та камерах згоряння, і якщо виявиться, що воно не відповідає регламенту, буде втрачена гарантія автовиробника. Найкраще заправлятися пальним, що рекомендується.

Деякі водії забувають, що якщо їздити на приспущених шинах, то збільшується витрата палива. Наприклад, якщо тиск у шинах нижче за норму на 0,4 атмосфери, то витрата палива збільшується на 10 %. До речі, на 10 % збільшується витрата палива також через забруднений повітряний або паливний фільтри.

Багато водіїв возять у салоні та в багажнику речі та предмети, які їм не потрібні. Очевидно, їх просто шкода викинути. Тим часом зайва вага в автомобілі збільшує витрату палива. Тому не забувайте після кожної зміни сезону проводити ревізію у багажнику.

Крім того, підтримуйте швидкість у районі 90 км/год на трасі та дозволену швидкість у місті, зніміть багажник із даху свого авто, якщо він не потрібен.

Також ми розповідали, що шість автовиробників відмовляться від випуску автомобілів на бензині.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.