Догори
Дати відгук

Прокуратура Волині намагатиметься повернути державі 2 га особливо цінних земель

Баківцівською сільською радою порушенно вимоги Земельного кодексу України

2 хв на прочитання27 Липня 2022, 16:15
Поділитись:

Луцька окружна прокуратура звернулася до суду із позовом в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Волинській області та Національної академії аграрних наук України до громадянина, аби витребувати з незаконного володіння земельну ділянку площею 2 га, яка відносяться до особливо цінних земель державної власності. Про це йдеться у пресрелізі обласної прокуратури.

Прокурори з'ясували,  що Баківцівською сільською радою у 2020 році у порушення вимог Земельного кодексу України проінвентаризовано та зареєстровано право комунальної власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, які накладаються на землі державної власності, що перебувають у користуванні державного підприємства «Дослідне господарство «Перемога».

Саме з цих земель і надали ділянку площею 2 га у власність громадянину.

Незважаючи на включення сільрадою в межі населених пунктів сіл Баківці та Озеряни Луцького району  цих земельних ділянок, вони залишаються у державній власності та не можуть перейти у комунальну власність, відтак орган місцевого самоврядування не вправі ними розпоряджатися – вже доводили прокурори у суді.

У липні 2021 року на виконання рішення Господарського суду Волинської області, яким задоволено позов Волинської обласної прокуратури в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України, Головного управління Держгеокадастру в області, Національної академії аграрних наук України до Баківцівської сільської ради Луцького району, 15 розташованих на її території земельних ділянок загальною площею 920 га вартістю майже півмільярда гривень повернуто у державну власність.

Домагатимуться прокурори в суді повернення у власність держави і незаконно наданої громадянинові земельної ділянки.

Раніше ми писали: Поки в Україні триває війна, на шмаття ріжуть регіональний ландшафтний парк “Висунсько-Інгулецький” 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.