Догори
Дати відгук

Прогноз погоди в Україні на Різдво Христове, 6–7 січня 2022

Прийде малорухомий антициклон на ім’я Alex

2 хв на прочитання06 Січня 2022, 10:34
Поділитись:

З перших днів нового 2022 року на території України встановилася аномально тепла та дощова погода через надходження повітряних мас із центральної Європи та країн Середземномор'я.

За словами синоптика Ігоря Кібальчича, вже в наступні кілька днів відбудеться зміна атмосферної циркуляції й температура повітря почне поступово знижуватися, а на зміну циклонічної діяльності прийде малорухомий антициклон на ім’я Alex.

Напередодні Різдва, увечері 6 січня, починаючи із західних та північних областей нашої країни очікується поступове поширення прохолодної повітряної маси скандинавського походження. Найбільш високі температури збережуться ще в центральних, східних та південних регіонах: +2…+7 °С, місцями у Херсонській, Запорізькій областях та у Криму до +8…+11 °С. У західних та північних областях очікується зниження до -1…+4 °С. Процес похолодання буде супроводжуватися випаданням невеликого мокрого снігу, але на лівобережжі України ввечері 6 січня опади все ще спостерігатимуться у вигляді дощу та мряки.

7 січня, на Різдво, прохолодна погода пошириться на більшу частину України, тому протягом доби температура суттєво не зміниться і буде становити -3…+2 °С; на крайньому півдні, у Приазов'ї та Криму дещо тепліше: +1…+6 °С. У Карпатах вночі буде морозно: -12...-7 °С, вдень -1...-6 °С. Атмосферний тиск помітно зростатиме і вже до вечора 7 січня вся територія України опиниться під впливом антициклону Alex, який надійде но нас із Західної Європи. У зв'язку з цим хмарності поменшає, а істотних опадів чекати не варто. За винятком північних та східних областей, де вночі та в першій половині дня можливий невеликий сніг / мокрий сніг.

Синоптик зауважив, що вітер в Україні варто чекати переважно західного та південно-західного напрямку, 5–10 м/с, з деяким посиленням вдень 7 січня до 9–14 м/с.

Ситуація зі сніговим покровом на Різдво очікується не дуже сприятливою. Через тривалий період теплої погоди з плюсовими температурами жителі більшості областей зустрінуть Різдво без снігу, місцями із брудом та калюжами. Більше пощастить крайньому північному сходу та сходу України, де збережуться залишки снігу заввишки 1–10 см, але і він буде наповнений водою та брудом. А ось у Карпатах снігу очікується достатньо, оскільки у високогірній частині відлига практично ніяк не позначилася на висоті та структурі снігового покриву.

Таким чином, незважаючи на зниження температури, випадіння свіжого пухнастого снігу в Україні не передбачається.

Варто знати про магнітні бурі в січні 2022: коли слід проявити обережність.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.