Догори
Дати відгук

Про які хвороби сигналізують постійно «холодні» ноги

Занепокоїтись варто

2 хв на прочитання20 Грудня 2022, 20:37
Поділитись:

Постійно холодні ноги можуть свідчити про неврологічні чи судинні хвороби, на які не можна заплющувати очі.

Такий симптом, як постійно мерзлі, холодні ноги, як виявилося, може говорити про розвиток деяких небезпечних хвороб.

Лікар-невролог Ірина Ляскіна розповіла, що «крижані» ноги для лікарів є важливим показником, який може бути провісником різних захворювань.

При цьому лікарка пояснила, що не слід хвилюватися, якщо цей симптом не присутній на постійній основі. Якщо ви перемерзли або ходили по холодній поверхні, то охолодження кінцівок абсолютно закономірно.

Занепокоїтись варто, якщо ноги у вас холодні постійно. Тоді це може свідчити про неврологічні або судинні хвороби - діабет, проблеми з печінкою або нирками, полінейропатія, хвороба Рейно.

Причиною мерзлих кінцівок найчастіше є порушення кровопостачання, обумовлене серцевими захворюваннями або судинним спазмом через стрес, куріння, або носіння одягу, що надмірно давить, і аксесуарів.

Також лікарі вважають, що у жінок така особливість зустрічається частіше, ніж у чоловіків. Це зумовлено слабкою терморегуляцією, характерною жіночому організму.

Тому лікар рекомендує завжди дуже ретельно підходити до питання вибору взуття та одягу. Взуття має бути зручним і натуральним. Не варто одягати тісне взуття, яке передавлює кровообіг. А ось приймати контрастний душ, чергуючи натиск холодної та гарячої води – навпаки, дуже корисно для судин. Це зміцнює судини на ногах і є своєрідним загартуванням.

Також важливо правильно підібрати щоденний раціон. До нього обов'язково потрібно включити достатню кількість м'яса птиці, овочів та фруктів, бобових та білка. Взимку можна додати прийом спеціальних вітамінних комплексів, але краще, щоб їх призначив лікар.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.