Догори
Дати відгук

Президент пообіцяв знайти не один мільярд гривень на боротьбу з наслідками повеней

А в Мінприроди розробили план, який допоможе подолати результати негоди у західних областях країни

2 хв на прочитання24 Червня 2020, 23:16
Поділитись:

На подолання наслідків стихії в західних областях України потрібен не один мільярд гривень. Про це у відеозверненні повідомив Президент України Володимир Зеленський.

"Ми розуміємо, що для подолання наслідків потрібно не один млрд грн, але ці кошти обов’язково будуть знайдені. Тішать прогнози: рівень опадів, а отже рівень води в річках, знизиться", - зазначив Зеленський.

Він також додав, що проблему паводків вирішуватимуть комплексно — назавжди або, принаймні, на десятиріччя вперед.

Тим часом, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів у зв’язку з ситуацією підготувало оперативний План заходів для подолання наслідків негоди в західних областях України. Повідомляє пресслужба міністерства.

“За дорученням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського Держводагенством підготовлено оперативний План заходів для подолання наслідків негоди в західних областях України. Організовано цілодобовий моніторинг за паводковою ситуацією у басейнах Дністра, Пруту, Сірету і Тиси”, — зазначили в пресслужбі.

Повідомляється про забезпечення цілодобової роботи автоматизованої інформаційно-вимірювальної системи АІВС “ТИСА” та АІВС “Прикарпаття” щодо постійного отримання гідрологічних та метеорологічних даних з автоматизованих вимірювальних станцій у режимі реального часу. При проходженні дощових паводків оперативно розроблені та встановлені оптимальні режими роботи Дністровського водосховища із врахуванням прогнозу Укргідрометцентру.

Вживаються дієві заходи щодо недопущення подальшого руйнування дамб і гідротехнічних споруд, які захищають населені пункти від шкідливої дії вод.

“Прийнято рішення щодо збільшення скидних витрат 23-24 червня з Дністровського водосховища до 1400 м3/с, з подальшим оперативним коригуванням у залежності від розвитку гідрометеорологічної ситуації. Станом на 4 годину ранку 24 червня витрати води на Дністрі по вод постах Галич та Заліщики становили 3480 м3/с та 1560 м3/с відповідно. У зв’язку з чим, режим роботи Дністровського водосховища відкориговано і скид збільшено до 1800-1850 м3/с з подальшим збільшенням з 10 години до 2000-2050 м3/с”, — заявили в міністерстві.  

Нагадаємо, з підтоплених районів вивозять на гелікоптерах вагітних та рятують цуценят (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.