Догори
Дати відгук

Президент через Вітренка терміново скликає Верховну Раду

Парламентарі мають розглянути законопроєкт, що суттєво збільшує повноваження службовців, які тимчасово виконують обов'язки.

3 хв на прочитання22 Лютого 2021, 11:55
Володимир Зеленський через міністра енергетики терміново скликає позачергове засідання ВРУ Володимир Зеленський через міністра енергетики терміново скликає позачергове засідання ВРУ
Поділитись:

Володимир Зеленський через проблеми з кандидатурою міністра енергетики терміново скликає позачергове пленарне засідання Верховної Ради. Така інформація з'явилася у Telegram-каналі «Енергетика під куполом».

Відомо, що пленарне засідання розпочнеться завтра, 23 лютого, о 10:00.

На порядку денному — проєкт закону № 4531  «Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби та інших питань державної служби» з пропозиціями Президента України від 18 лютого 2021 року.

Законопроєкт  розширює повноваження для посадових осіб на державній службі, які знаходяться у статусі виконуючих обов’язків на посаді. 

Фактично це може означати легалізацію Юрія Вітренка у якості очільника профільного міністерства у статусі лише тимчасово виконуючого обов'язки. 

Нагадаємо, що 19 лютого про спроби проштовхнути кандидатуру Вітренка в очільники Міненерго попереджав народний депутат Олексій Гончаренко. 

«У вівторок, 23  лютого... знову хочуть провести позачергову сесію, щоб відкрити дорогу для третього голосування щодо призначення Вітренка в Кабмін», — написав Гончаренко.

Нагадаємо, що 17 лютого перед першою спробою призначити Вітренка на посаду керівника Міненерго під час засідання енергетичного комітету ВР він заявив, що  не має готових рішень для виведення країни з енергетичної кризи.

В результаті профільний комітет ВРУ не підтримав кандидатуру Вітренка. В сесійній залі  народні депутати провалили голосування за кандидатуру Юрія Вітренка. Він набрав усього 186 голосів «за». 

20 грудня стало відомо, що і президент Зеленський, і вся партія «Слуга народу» оголосили, що будуть пропонувати Юрія Вітренка на посаду міністра енергетики повторно, позаяк аргументів, чому кандидатура невідповідна, вони не побачили.

21 грудня Уряд на позачерговому засіданні призначив  Вітренка виконувачем обов'язки міністра енергетики. 

28 січня кандидатуру Юрія Вітренка запропонували народним обранцям вдруге. Тоді його повноваження, як тимчасово виконуючого обов'язки закінчилися та профільне міністерство ризикувало залишитися без керівника. Однак на поіменному голосуванні за кандидатуру Юрія Вітренка проголосували 204 нардепи. Проти висловилися 45. Крім цього, 62 парламентарі утрималися від голосування. Портфель очільника профільного міністерства кандидат не отримав. 

8 лютого з'явилася інформація про те, що в середу, 10 лютого, може відбутися позачергове засідання енергетичного комітету та парламенту заради  призначення Юрія Вітренка міністром енергетики. Про це повідомив Михайло Волинець. 

Юрію Вітренку 44 роки, він має декілька економічних освіт. Був гендиректором інвестиційної компанії «ЕйВайЕй Кепітал» (AYA Capital), яку заснував ще 2010 р., до роботи в «Нафтогазі». Одружений, має трьох дітей — дві доньки та сина. Його мати — відомий політик, лідерка Прогресивної соціалістичної партії України Наталія Вітренко. В інтерв'ю Юрій Вітренко заявляв про свою прихильність проєвропейським поглядам, наголосивши, що місце України — в Євросоюзі. 

Як ми писали раніше, помічник президента України Андрій Єрмак почав тиснути на тих парламентарів, які в сесійній залі не проголосували за призначення Юрія Вітренка міністром енергетики.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Сміття врятувало життя чоловіка в Тихому океані
Сміття врятувало життя чоловіка в Тихому океані (відео, фото)
2 хв на прочитанняВчора
Завдяки каліфорнійським черв’якам, які переробляють зібране листя, на поверхні землі утворюється біогумус. Фото:Суспільне Черкаси
Подружжя розводить каліфорнійських черв’яків: органічний біогумус збільшує врожай і розмір ягід (відео)
2:53Вчора
Максим Степанов на камеру не визнав, що його міністерство "провалило" вакцинацію від ковіду серед медиків
Степанов спантеличив гучною заявою про невакцинованих медиків
1 хв на прочитанняВчора
На Борнео знайшли рідкісного птаха
Повернення з небуття — люди знайшли рідкісного птаха, вид якого 170 років вважали вимерлим (фото)
1 хв на прочитанняВчора
Вакцину для України закупив посередник, який торгував м'ясом і овочами - журналісти
1 хв на прочитанняВчора
Холодні фото з Техасу: бурульки з кранів, льодова мийка машин, кактуси у снігу (ФОТО)
1 хв на прочитанняВчора
У Кривому Розі в школі одні батьки цькують інших та їх дітей через відмову від "шкільних поборів" (фото)
1 хв на прочитанняВчора
Жертви бурулькопаду — у Києві жінка потрапила у лікарню, а у Львові постраждала подає позов до суду (відео)
3 хв на прочитанняВчора