Середа, 28 Жовтня 2020
Догори
Дати відгук

Препарати для лікування інсульту та інфаркту стануть доступнішими

Це допоможе надавати допомогу навіть тим українцям, які переносять небезпечні хвороби “на ногах”

2 хв на прочитання22 Вересня 2020, 11:33 201
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

Вже наступного року українці, які пережили інсульт та інфаркт, зможуть безкоштовно отримати ліки для підтримки свого здоров'я. Про це 22 вересня на брифінгу заявила заступниця голови НСЗУ Оксана Мовчан. 

“У Програмі медичних гарантій на 2021 рік НСЗУ пропонує залишити лікування інфаркту та інсульту пріоритетними напрямками. Зокрема, плануємо розширити програму “Доступні ліки”, включивши до неї ліки для пацієнтів, що мали інфаркт або інсульт. Це дасть можливість пацієнтам отримувати потрібні ліки в аптеці за рецептом лікаря безоплатно або з незначною доплатою, та зробить лікування наслідків захворювання більш доступним”, - сказала Оксана Мовчан.

Спікерка також додала, що кожного року близько 175 тисяч пацієнтів потрапляють до лікарень через інфаркт чи інсульт. Ці хвороби не лише”помолодшали”, але й щороку вкладають на лікарняні ліжка все більше людей. Так, у звіті МОЗ за 2019 рік йшлося лише про 100 тисяч хворих за рік.

Втім, медики одностайні: далеко не всі пацієнти, які пережили інсульт та інфаркт звертаються до медиків і потрапляють згодом до статистичних вибірок. Багато людей переносять небезпечні хвороби “на ногах”. Особливо це стосується мешканців сільської місцевості й віддалених регіонів, де не завжди є можливість вчасно і в повному обсязі отримати необхідну допомогу. Реальна цифра постраждалих від цих хвороб, на думку спеціалістів, 200 тисяч хворих на рік.

Як ми писали раніше, у Запорізькій міській лікарні № 5 літній чоловік 5 годин чекав на допомогу лікарів у коридорі приймального відділення й, зрештою, помер. У чоловіка стався інсульт.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.