Догори
Дати відгук

В Україну повернуться віяльні відключення електрики?

В «Укренерго» відповіли на звинувачення екснардепа.

1 хв на прочитання15 Січня 2021, 14:59
Поділитись:

У НЕК «Укренерго» підготували план віяльних відключень електроенергії, на тлі прийдешніх морозів. Про це заявив у Facebook колишній депутат Сергій Висоцький, оприлюднивши копію нібито листа голови правління «Укренерго» до в. о. міністра енергетики Юрія Вітренка.

«До мене в руки потрапив один документ. Це лист від голови правління «Укренерго» до в. о. міністра енергетики Юрія Вітренка. Цим листом «Укренерго» просить міністерство погодити план віяльних відключень електроенергії. В цьому листі «Укренерго» в тому числі визнає, що на складах не вистачає вугілля для того, щоби підтримувати генерацію у період морозів», — говорить Висоцький.
За словами журналіста, «останній раз віяльні відключення електроенергії відбувалися в Україні в кінці 90-х».
Буквально за годину на офіційній сторінці «Укренерго» у Facebook з'явилася відповідь з цього приводу.
«Зважаючи на появу в пресі публікацій щодо нібито можливості введення графіку аварійних відключень (так звані віяльні відключення), повідомляємо, що такі заходи наразі не плануються. Щодо використання іншого інструменту, а саме графіків обмеження потужності (ГОП), зазначаємо, що цей інструмент не має жодного відношення до так званих віяльних відключень і не передбачає відключення споживачів. Виходячи з поточної ситуації в енергосистемі, введення таких графіків під час періоду низьких температур також не планується», — сказано в заяві компанії.

Нагадаємо, що в Міненерго пропонують продавати українцям електроенергію втричі дешевше.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.