Догори
Дати відгук

У Міненерго пропонують продавати українцям електроенергію в три рази дешевше

А на сайті Президента активно набирає голоси петиція про зниження тарифів на електрику для населення

2 хв на прочитання11 Січня 2021, 19:33
Поділитись:

Тариф на електроенергію для побутових споживачів України може стати значно дешевшим. Його можна суттєво знизити за рахунок того, що населенню продаватимуть дешеву енергію від "Енергоатому". Такими планами поділився у своєму Facebook виконувач обов'язків глави Міненерго Юрій Вітренко.

Вітренко пише, що люди які коментують публікації на його сторінці, вже не раз висловлювали думку, чому би побутовим споживачам не продавати електроенергію за низькими цінами від "Енергоатому". Адже не секрет, що атомна енергетика на сьогодні найдешевша за собівартістю. 

Вітренку імпонує така ідея — зробити тариф на електроенергію для побутових споживачів на основі тієї енергії, що виробляє "Енергоатом". На його думку, "Енергоатом" міг би продавати її за ціною собівартості (54-57 копійок) плюс 10% прибутку. Це приблизно 61-64 копійоки за кВт-ч, тоді як зараз люди платять 1,68 грн за кВт-ч. Тобто різниця майже в три рази.

"Енергоатом, як виробник найдешевшої електроенергії, буде продавати електроенергію в першу чергу для потреб вразливих споживачів (більша частина населення) та захищених споживачів (яких не можна відключати), - за собівартістю плюс 10% прибутку. Для людей — стабільна, зрозуміла ціна. Для Енергоатому — стабільний дохід, який покриває витрати", - пише Юрій Вітренко.

Тим часом на сайті Президента України з'явилася петиція про заборону підвищення тарифів на електроенергію. Петицію підписали вже понад 14 тисяч осіб з необхідних 25 тисяч. На думку автора петиції, рішення Кабміну про підвищення вартості електроенергії "є абсолютно неконституційним і являє собою прихований геноцид українців". Число підписантів швидко зростає в останні дні.

Раніше ми розповідали про підвищення тарифів на газ: президент і Кабмін «пішли на поп'ятну». Стало відомо, що тимчасовий виконувач обов’язків міністра енергетики Юрій Вітренко представив попередній план із суттєвого зниження тарифів на газ.  

Нагадаємо, що протести проти підвищення тарифів охопили ще декілька міст в Україні. Тарифні майдани тривають у Львівській, Полтавській, Чернівецькій, Херсонській, Дніпропетровській, Сумській, Хмельницькій і Вінницькій областях.

Як стало відомо раніше, 11 січня під Полтавською ОДА на мітинг проти підвищення тарифів зібралися 200 містян. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго