Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Понад 6 тисяч українських дітей окупанти вивезли з України – офіс омбудсмена

Понад 6 тисяч українських дітей окупанти вивезли з України – офіс омбудсмена

В Секретаріаті працює Консультативний центр

1 хв на прочитання07 Листопада 2022, 21:45
Поділитись:

За період повномасштабного вторгнення окупанти вивезли до Російської Федерації та на непідконтрольні Україні території 6 032 дітей. 

Про це повідомила керівниця управління секретаріату омбудсмена Олена Вихор в ефірі "Суспільного".

"Мушу уточнити - це не тільки ті діти, які були депортовані до РФ, а на територію, непідконтрольну українській владі.

Фактично це діти України, викрадені солдатами Росії і вивезені на територію, де не діють закони як України, так і гуманності".

Вихор повідомила, що ввечері 4 листопада секретаріат уповноваженого ВР з прав людини отримав інформацію про те, що 12 дітей з Олешківського дитбудинку-інтернату, де знаходяться діти з інвалідністю, були вивезені на так зване оздоровлення до Сімферопольського району Криму.

За її словами, якщо російський уряд не дотримається термінів повернення дітей до України, то такі діти підпадають під категорію депортованих.

Зараз в секретаріаті омбудсмена працює консультативний центр, який здійснює облік звернень батьків, які розшукують своїх дітей. Повідомити про такі випадки можна за телефоном: 0-800-50-17-20.

"В Секретаріаті працює Консультативний центр, який здійснює облік таких звернень. За минулий тиждень ми отримали 7 таких звернень. Це стосувалося дітей, які були депортовані, і стосувалося захисту прав дітей, які перебувають за кордоном. Фахівці максимально надають інформацію та консультації", — зазначила Вихор і додала, що на сьогодні повернуто 96 дітей.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко