Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Понад 2000 старовинних українських артефактів на мільйони євро знайшли у Європі (фото)

Понад 2000 старовинних українських артефактів на мільйони євро знайшли у Європі (фото)

Вони контрабандою були завезені у Сербію під виглядом паркету

2 хв на прочитання29 Грудня 2020, 23:33
Поділитись:

Правоохоронці у Сербії вилучили велику археологічну колекцію, яку нелегально намагалися ввезти на територію країни під виглядом вантажу паркету з України. Про це повідомляє пресслужба сербської митниці.

“У ніч на 29 грудня 2020 року на прикордонному переході митники у співпраці з поліцією виявили та запобігли спробі контрабанди багатої археологічної колекції з понад 2000 предметів антикваріату різних періодів”, — йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що контрабанду виявили у вантажівці з румунськими номерами, якою керував 46-річний громадянин Сербії. При цьому у митних документах зазначалося, що машина перевозила вантаж паркету з України.

“Під час детального огляду транспортного засобу було встановлено, що кабіна вантажівки та боковий ящик для інструментів були заповнені незадекларованим антикваріатом різних періодів: епохи бронзи, візантійського періоду, середньовіччя, а також предметів давніх слов’ян та кельтів. Всього митники нарахували 2113 предметів, серед яких найчисленнішими є підвіски, персні, різні інструменти та зброя, один великий камінь та кілька менших металевих фігур”, — зазначається в повідомленні.


Також серед декоративних предметів були браслети, брошки, шпильки, а також затиски для волосся, тоді як серед зброї багато наконечників для списів, стріл, сокир і навіть булави!

“Серед предметів повсякденного використання колекція також містить кілька ложок, голок, різців, ключів, шпор, пряжок ременів, ґудзиків та монет”, — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що з огляду на розмір та різноманітність колекції, визначити вартість без експертної оцінки неможливо, і всі предмети будуть передані на експертизу. Однак очевидно, що він має велику історичну та археологічну цінність й ціна усіх артефактів становить кілька мільйонів євро.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як на українців в новорічну ніч вплине остання повня 2020 року (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.