Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Вода
  • Понад 1,5 тисячі будинків затоплено, кілька сел пішли під воду після руйнування Каховської ГЕС

Понад 1,5 тисячі будинків затоплено, кілька сел пішли під воду після руйнування Каховської ГЕС

Села Кардашинка та Кохани затоплені.

2 хв на прочитання07 Червня 2023, 11:19
Поділитись:

Понад 1,5 тисяч будинків затоплено на правому березі Дніпра в Херсонській області після руйнування Каховської ГЕС, повідомляє голова Херсонської обласної військової адміністрації (ОВА) Олександр Прокудін у Telegram.

Окупаційна влада області також повідомляє про наслідки аварії: за словами «голови» Херсонської області Володимира Сальдо, у зоні лиха опинилися від 22 тисяч до 40 тисяч осіб.

Прокудін стверджує, що інтенсивність підтоплення зменшується, але «через значні руйнування греблі вода ще прибуватиме». За його прогнозами рівень води може піднятися ще на метр протягом найближчих 20 годин. З прибережної зони вже евакуювали 1457 осіб, заявив «глава» області.

Гола Пристань:

Також після руйнування ГЕС село Корсунка на лівому березі Дніпра повністю пішло під воду через неконтрольоване скидання води з Каховського водосховища, заявив встановлений РФ «глава» адміністрації Нової Каховки Володимир Леонтьєв. Він стверджує, що населені пункти Дніпряни, Кринки, Козачі табори затоплені по даху.

Начальниця Голопристанської ВА Світлана Лінник повідомили, що :

  • Села Кардашинка та Кохани затоплені. 
  • Вода продовжує прибувати в Голій Пристані, східна частина якої вже повністю під водою. У центральній частині міста рівень води сягає від 1 до 1,5 метра. 
  • Затоплена берегова лінія села Старої Збур’ївки. 
  • Місцеві жителі самотужки намагаються евакуюватися на човнах до безпечних місць. 

“Благають про допомогу населення, будинки яких повністю у воді. Людям довелося всю ніч провести на дахах. Окупаційна влада не діє”, – зазначила Лінник. 

У Херсоні музейники повідомляють, що вода не дійшла до будівлі Херсонського художнього музею. Зараз затоплені квартали у районі вулиці Богородицької. 

У Херсоні затоплені нові вулиці у мікрорайоні Шуменський, повідомив голова Херсонської МВА Роман Мрочко. За його словами, зараз продовжується евакуація. З інших регіонів України приїхали 100 рятувальників для допомоги у ліквідації наслідків затоплення міста. 

Нагадаємо, вранці 6 червня сталася руйнація дамби на Каховській ГЕС, через деякий час з'явилися повідомлення та відео, згідно з якими гідроелектростанція повністю зруйнувалася та пішла під воду. В «Укргідроенерго» заявили, що ГЕС відновленню не підлягає. Українське оперативне командування «Південь» стверджує, що греблі ГЕС підірвали російські війська. Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк уточнив, що, за попередніми даними, це зробила 205 мотострілецька бригада ЗС РФ.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.