Догори
Дати відгук

Польща переманює українських лікарів

Польський парламент спростить процедуру працевлаштування для закордонних медиків не з ЄС

2 хв на прочитання28 Жовтня 2020, 20:33
Поділитись:

У рамках внесення змін до закону про боротьбу з COVID-19, польський Сейм запропонував рішення про спрощену процедуру прийому на роботу лікарів-фахівців, які отримали професійну кваліфікацію за межами ЄС. Нині ці законодавчі зміни на фінальній стадії прийняття в Сеймі та далі їх чекає підпис президента.

Таким чином Польща хоче заповнити власний дефіцит лікарів за рахунок медиків з України та Білорусі. Про це заявили в Аналітичному центрі компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal. Повідомляє minfin.com.ua.

У законопроєкті зазначено, що українські медики зможуть працювати в Польщі після виконання низки умов: знання польської мови, наявності трирічного досвіду роботи, диплом лікаря, завіреного консулом Польщі та пройденого в цій країні кваліфікаційного навчання та ін.

У цьому разі польські лікарні зможуть брати на роботу лікарів на термін до 5 років. Перший рік українські медики працюватимуть під контролем польських колег.

«Зараз у Польщі процедура підтвердження кваліфікації та працевлаштування медиків дуже складна і забюрократизована, що займає часто півтора року і більше. Через це лише кілька десятків лікарів у рік отримують можливість працювати за професією. Ми готові працевлаштовувати медиків з України та допомагати їм в адаптації у Польщі: координувати їх приїзд з України, шукати житло і допомагати в оформленні документів. І бачимо зацікавленість із боку та українських, і білоруських лікарів», – пояснює власник компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal Євген Кириченко.

Згідно зі статистичними даними Євростату, в Польщі, відносно всіх країн ЄС – найнижча кількість лікарів, лише 238 медиків на 100 тис. мешканців. За інформацією Вищої лікарської палати, в Польщі бракує 68 тис. лікарів.

Польські медики також звільняються через епідемію коронавірусу і вже протягом кількох років виїжджають на роботу за високими зарплатми в Німеччину, Британію та інші країни ЄС.  

Нагадаємо, медики знайшли симптом, який вказує на передчасну смерть.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.