Догори
Дати відгук

Фермери побоюються не продати цьогорічний урожай полуниці через карантин

Звичайна ґрунтова полуниця дозріє пізніше – орієнтовно на початку червня, і тоді ціни на цю ягоду знизяться.

2 хв на прочитання15 Травня 2020, 10:46
pixabay pixabay
Поділитись:

Незважаючи на безсніжну зиму та суху весну, на українських прилавках уже з’явилася полуниця. Щоправда, ціни на неї кусаються, але фермери нагадують: торік було ще дорожче.

Посуха погано позначається на врожаї полуниці, однак поки що ласувати є чим – свіжої полуниці вистачить на всіх охочих, готових доплатити за «несезонність». На київських базарах кілограм полуниці врожаю-2020 можна купити за 100-160 гривень. Якщо дуже пощастить, можна знайти навіть за оптовою ціною – 80 гривень за кілограм. У київських супермаркетах же полуниця коштує 180-220 гривень за кілограм. Проте вже в Київській області ціни на полуницю коливаються в межах 130-175 гривень за кілограм, хоча найнижча ціна не дуже відрізняється від столичної – 75 гривень.

Звичайна ґрунтова полуниця дозріє пізніше – орієнтовно на початку червня, і тоді ціни на цю ягоду знизяться. Поки що ж можна купити або заморожену полуницю, або тепличну. В інтернеті можна знайти пропозиції гуртового продажу замороженої полуниці за 30-50 гривень за кілограм.

Фермери побоюються не продати цьогорічний урожай полуниці через карантинні заходи, проте поки що попит на полуницю перевищує пропозицію. Це не дивно: адже, як відомо, крім чудового смаку, полуниця є джерелом вітамінів, сприяє покращенню імунітету, знижує кров’яний тиск, регулює рівень цукру в крові тощо.

Нагадаємо, станом на початок травня в Україні ціни на полуницю зросли в 1,5 рази. Також, на Закарпатті вже зібрали перший врожай полуниці. Продавці кажуть, на відміну від імпортованої, яку можна купити навіть взимку, ця полуниця надзвичайно ароматна.

Відомо, Кабмін почав послаблення карантину та дозволив видкриття базарів за певних умов. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost