Догори
Дати відгук

Перевіритись на рак самостійно і швидко — вчені придумали пристрій

1 хв на прочитання21 Жовтня 2020, 09:48
Поділитись:

У Канаді сконструювали пристрій, які може автоматично виявляти рак. Принцип роботи  - монітор для вимірювання рівня цукру у діабетиків, передає Science Daily.

Ідеєю займались інженери університетів Макмастера і Брока.

«Прототип був розроблений для відстеження простатичних специфічних антигенів (PGA), але технологію можна адаптувати і для вимірювання інших маркерів, будь то рак або інші хронічні захворювання», - пояснюють автори пристрою.

На думку вчених, можливість отримувати таку інформацію на дому значно полегшила б життя пацієнтів і забезпечила б лікарів точною та актуальною інформацією про перебіг терапії і стан здоров'я хворих - без зайвих витрат для системи охорони здоров'я і самого пацієнта.

«Це ще один крок до справжньої персоналізованої медицини. Ми відходимо від централізованого, лабораторного обладнання для такого роду тестів. Він зробить моніторинг набагато доступнішим і скоротить кількість необхідних відвідувань пацієнтом лікарні для здачі крові», - сказала Лейла Солеймані, біоінженер і один з керівників проекту

Однак винахід повинен пройти масштабніші випробування і отримати дозвіл від регулюючих органів для його масового випуску, уточнюють розробники. 

До слова, не лише в Україні, а й загалом у світі рак молочної залози дуже помолодшав, і це одна з дуже поширених онкопатологій у жінок.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.