Догори
Дати відгук

Пекло у Кувейті: +70 градусів за Цельсієм на сонці

Останній раз таку спеку тут бачили 70 років тому.

2 хв на прочитання13 Липня 2021, 10:23
Фото: Єдність Фото: Єдність
Поділитись:

Температура повітря в Кувейті в останні дні демонструє рекордні навіть для цієї близькосхідної країни показники: + 53,3 градуса за Цельсієм в тіні і +70 градусів за Цельсієм на сонці.

Як повідомляє місцева газета Al Rai, нинішнє літо в країні, таким чином, стає найспекотнішим за останні приблизно 70 років.

На тлі аномальної спеки влада низки регіонів Кувейту закликала жителів економніше споживати електроенергію, а також замінити старі кондиціонери в будинках і офісах, оскільки вони завдають серйозне навантаження на місцеву енергосистему.

"Подібні високі температури пояснюються насамперед близькістю Кувейту до тропіку Рака, де сонце знаходиться прямо перпендикулярно йому. Іншою причиною є так звана сезонна Індійська депресія (тропічний циклон, що формується в Індійському океані, з вітрами від 14-17 м/с і вище - ред.), впливу якого цього року, крім Кувейту, також зазнають Саудівська Аравія і південні регіони Іраку", - наводить видання слова члена арабського Союзу астрономії і космічних наук Бадра аль-Аміра.

Він вважає, що через серйозні зміни клімату в регіоні і в світі протягом найближчих 50 років середня температура повітря в літній час в Кувейті може досягти 60 градусів за Цельсієм.

Очікується, що хвиля спеки триватиме весь цей тиждень. Громадян попередили про необхідність уникати тривалого перебування на сонці та зневоднення. Багато мешканців країни не витримують палючого сонця та ховаються під будь-якими можливими навісами та деревами. В тому числі птахи та тварини.

Городян закликали знизити споживання електроенергії та замінити старі кондиціонери, тому що у великих населених пунктах не витримують мережі та відбуваються екстрені відключення електроенергії.

До слова, у Британії з’явився автомобіль, який очищує повітря під час руху (ФОТО).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.