Догори
Дати відгук

Пари, які вживають алкоголь разом, довговічніші — дослідження

Але це не заклик пити, наголошують автори.

3 хв на прочитання08 Квітня 2024, 17:31
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

Подружжя, яке випиває разом, може прожити довше, стверджує дослідник із Мічиганського університету. Про це свідчать результати нещодавнього дослідження, опублікованого в журналі The Gerontologist.

Ідеться про «Здоров'я та вихід на пенсію» — це національне репрезентативне дослідження дорослих у віці 50+ років в США. У ньому беруть участь пари, які опитуються кожні два роки. У дослідженні взяли участь 4 656 одружених/співмешкаючих різностатевих пар (9 312 осіб), які пройшли щонайменше три хвилі HRS у період з 1996 по 2016 рік.

Авторка дослідження Кіра Бердітт, професор-дослідник Центру соціологічних досліджень Інституту соціальних досліджень Університету Мічигану, виявила, що пари, які узгоджують свою алкогольну поведінку (тобто обидва члени подружжя вживають алкоголь), як правило, живуть довше.

Вона каже, що натхненням для дослідження послужила теорія в алкогольній літературі під назвою «питне партнерство», згідно з якою пари, які мають схожі моделі вживання алкоголю, як правило, мають кращі подружні стосунки (наприклад, менше конфліктів і довший термін шлюбу).

Хоча багато досліджень присвячено вивченню впливу моделей вживання алкоголю в парі на результати подружнього життя, вплив на здоров'я менш зрозумілий. Поведінка, корисна для шлюбу, не обов'язково корисна для здоров'я, каже Бердітт.

«Метою цього дослідження було вивчити вживання алкоголю в подружніх парах, які брали участь у дослідженні здоров'я та виходу на пенсію, а також його вплив на смертність. І що цікаво, ми виявили, що пари, в яких обоє вказали, що вживали алкоголь протягом останніх трьох місяців, жили довше, ніж інші пари, які або обоє вказали, що не п'ють, або мали дискордантні моделі вживання алкоголю, в яких один пив, а інший ні», — каже вона.

І хоча це може звучати як рекомендація пити більше зі своїм чоловіком або дружиною, Бердітт застерігає від такого прочитання.

У дослідженні розглядалися саме моделі вживання алкоголю, а поняття «вживання алкоголю» визначалося дуже широко — з'ясовувалося, чи вживав учасник алкоголь протягом останніх трьох місяців, чи ні. Однак це може свідчити про важливість пам'ятати про те, як подружжя може впливати на здоров'я одне одного. Узгодженість у вживанні алкоголю між парами може бути відображенням сумісності між партнерами у їхньому способі життя, інтимності та задоволеності стосунками.

«В інших дослідженнях ми також виявили, що пари, які п'ють разом, як правило, мають кращу якість стосунків, і це може бути пов'язано з тим, що це підвищує інтимність», — каже Бердітт.

Цей вплив може заслуговувати на подальше вивчення. Бердітт хотіла б дослідити інші питання, пов'язані зі споживанням алкоголю в парі та його впливом на їхні стосунки.

«Ми не знаємо, чому вживання алкоголю обома партнерами асоціюється з кращим виживанням. Я думаю, що використання інших методів, які ми застосовуємо в наших дослідженнях з погляду повсякденного досвіду й опитувальників екологічної миттєвої оцінки, могло б дійсно допомогти зрозуміти це, наприклад, зосередившись на парах, що вживають алкоголь разом. Яким є їхнє повсякденне життя? Чи п'ють вони разом? Що вони роблять, коли п'ють? Існує також мало інформації про щоденні міжособистісні процеси, які пояснюють ці зв'язки», — сказала вона.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Ukraine Recovery Conference та результати роботи для України
Ukraine Recovery Conference: стартує робота Міжнародної платформи дій для зеленого відновлення України
3 хв на прочитаннягодина тому
Незаконно Вирубали дерев Збитки довкіллю Незаконна рубка
В Ананьївському лісі на Одещині незаконно вирубали понад тисячу дерев
1 хв на прочитання2 години тому
Відшкодування збитків довкіллю Зрубали дерева Зелені насадження
Житель Чернігівщини сплатить понад 38 тисяч гривень за зрубані акації
1 хв на прочитання4 години тому
Стимулятор для росту помідор Народний рецепт Гарний урожай
Стимулятор для росту помідор: народний рецепт
1 хв на прочитання5 годин тому
Швидка кабачкова ікра з запечених овочів: рецепт смачної та корисної намазки
1 хв на прочитання7 годин тому
Тут навіть не грають у футбол: ось як виглядає найбільший стадіон світу, розташований в Індії (ФОТО)
3 хв на прочитання8 годин тому
Фермер з Чернігівщині займається збереженням зникаючих українських порід корів
1 хв на прочитання8 годин тому
Кабачкові оладки з твердим сиром — готуються легко, просто і швидко
1 хв на прочитання11 годин тому