Догори
Дати відгук

Паркани на березі, сміття і "лівий" земснаряд: кому скаржитись?

Контрольні функції покладені на Державну екологічну інспекцію

2 хв на прочитання24 Березня 2020, 06:07
Робота аварійної бригади водогосподарників на р. Бистриця Надвірнянська під час травневого паводка 2019 року Робота аварійної бригади водогосподарників на р. Бистриця Надвірнянська під час травневого паводка 2019 року
Поділитись:

Виявивши погану воду у колодязях, забір піску або гравію з річки, засмічені береги громадяни часто звертаються зі скаргами до Держводагентства, але не отримують бажаної реакції.

Тому що Держводагентство просто не має відповідних повноважень, повідомляє GreenPost. Контрольні функції у сфері охорони довкілля в нашій державі покладені на Державну екологічну інспекцію.

"У свідомості громад і навіть чиновників місцевого самоврядування записано, "вбито" намертво, що у нас на балансі усі річки і озера. Але це не так. Ми лише управляємо. У межах населених пунктів взагалі за все відповідає громада, обрана нею рада та її виконавчі органи, які мають свій бюджет", – cказав у екслюзивному інтерв’ю GreenPost в.о. голови Держводагентства Михайло Хорєв.

У 2013 році було ухвалено закон України про розмежування земель державної і комунальної власності.

"У старому законі була норма: об’єкти державні – земля під ними державна. А з 2013 року земля під річкою Дніпро – комунальна, дно комунальне. Фактично за річку Дніпро у межах Києва відповідає місто Київ. Днопоглиблювальні роботи, береги, – вирішує Київ (Запоріжжя, Черкаси, Херсон і так далі), бо земля комунальна. А вода у річці – державна, тому дозволи на спеціальне водокористування видає держава, тобто Держводагентство від її імені", – зазначив в.о. голови.

Держводагентство – державна організація, яка фінансується з Державного бюджету.

"Кошти Держбюджету ми не можемо витрачати на потреби міста або села. Наприклад, у Києві чи Кропивницькому ми не можемо чистити русло, або, навпаки, будувати греблю. Це буде нецільове використання коштів, це карається законом".

На думку пана Хорєва, одна з основних (але не єдина)  функцій відомства – водна логістика: підтримання рівнів водосховищ, перекидання води у маловодні регіони, захист від підтоплення тощо.

Держводагентство не відповідає:

за тарифи на воду, яку споживають громадяни;

за засмічення річок, бо це компетенція місцевих органів;

за відновлення внутрішньогосподарських меліоративних систем – це відповідальність їх власників.

В деталях все це розписано у Положенні про Державне агентство водних ресурсів.

Як ми вже повідомляли, Рось та Дніпро готові "цвісти": у стоках – тонни фосфатів. Причина – Уряд досі не ухвалив постанову про обмеження фосфатів у мийних засобах.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.