Догори
Дати відгук

Отруюють повітря: енергоблоки Придніпровської ТЕС запустили без електрофільтрів

Усі викиди попали в атмосферу та шкодять здоров'ю — обурений голова екокомітету Верховної Ради

2 хв на прочитання28 Травня 2020, 21:11
Поділитись:

Запускати в роботу небезпечні для здоров'я людей енергоблоки Придніпровської ТЕС без електрофільтрів під приводом кризи в енергетиці неприпустимо. Про це заявив народний депутат, голова комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко, коментуючи запуск компанією ДТЕК двох енергоблоків Придніпровської ТЕС. Повідомляє УНІАН.

"Ситуація, в якій паливна енергетика з підвищеним споживанням вугілля переважає над атомною енергетикою й забруднює навколишнє середовище, тим більше якщо відсутні фільтри й в результаті цієї діяльності виробляється підвищена кількість викидів до навколишнього середовища, це, звичайно, неприпустимо. Вважаю, що посилатися на енергокризу та зміну енергобалансу в цьому випадку неприпустимо", - сказав Бондаренко. 

Своєю чергою народний депутат, заступник голови комітету з питань екологічної політики та природокористування Олександр Мариковський зазначив, що запуск цих енергоблоків стався, попри запевнення в. о. міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Ольги Буславець, що забруднюють навколишнє середовище енергоблоки працювати не будуть. 

"Дійсно, комітет робив звернення до в. о. міністра енергетики Ольгу Буславець, дійсно, Ольга Буславець відповідала, що вона почула й вжила всіх заходів, щоб знизити цю брудну генерацію, але ми бачимо, що дві доби тому знову почалося", - сказав Мариковський. 

За його словами, теплова генерація без установки електрофільтрів небезпечна для здоров'я населення та для навколишнього середовища, оскільки пил потрапляє в дихальні шляхи людей, які проживають поблизу. Депутат зазначив, що комітет готує законопроєкт про заборону роботи енергоблоків без спеціальних фільтрів. Цей законопроєкт вже найближчим часом має бути винесений на розгляд парламенту. 

"Ми підключимо велику групу депутатів і направимо депутатський запит на прем'єр-міністра та в. о. міністра енергетики Ольгу Буславець. Друге, ми розглянемо на комітеті невиконання або ігнорування рекомендацій комітету й запросимо на комітет Буславець для звіту. Також вважаю необхідним, щоб ми найближчим часом внесли у Верховну Раду законопроєкт про заборону генерації без установки електрофільтрів. Такий законопроєкт вже готується", - сказав Мариковський. 

За його словами, ситуація, що склалася в енергетиці країни, вигідна тільки приватному енергохолдингу ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова. 

"В уряду якась своя політика щодо генерації. Атомна генерація скорочується, одночасно вугільна генерація збільшується, і коли вона збільшується, залучають ті блоки, які не працюють за нормальних умов. Мабуть, комусь потрібно спалити більше вугілля, оскільки через аномально теплу зиму багато вугілля залишилося на складах", - зазначив депутат.

Нагадаємо, криза руками уряду: вугільні ТЕС Ахметова виробили більше електрики ніж АЕС.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго