Догори
Дати відгук

Криза руками уряду: вугільні ТЕС Ахметова виробили більше електрики ніж АЕС

2 хв на прочитання28 Травня 2020, 15:07
Автор: Олександр Грінченко - Власна робота, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27563628 Автор: Олександр Грінченко - Власна робота, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27563628
Поділитись:

Увечері 27 травня потужність теплових електростанцій України перевищила потужність атомних електростанцій. Про це свідчить офіційна інформація Укренерго.

«Історична подія сталася вчора ввечері. Потужність вугільних ТЕС перевищила працюючу потужність АЕС. Вчора в 22:17 працююча потужність вугільних ТЕС склала 7 243 МВт, а працююча потужність АЕС склала 6 663 МВт. Це стало наслідком того, що напередодні Міністерство енергетики змусило "Енергоатом" ще зменшити роботу своїх блоків, хоча наявна потужність, яка може працювати, становить 9 490 МВт", - написав у Facebook Голова парламентського комітету ВР з питань енергетики Андрій Герус.

Як ми повідомляли учора, Мінекоенерго змусило державне підприємство Енергоатом знизити потужності вітчизняних АЕС до історичного мінімуму. Внаслідок цього баланс енергоринку змістився з акценту на державну ядерну енергетику до вугільних теплових станцій, які належать вітчизняним олігархам.

"Обмежується державний "Енергоатом", власником якого є ви всі як громадяни України. А збільшується генерація вугільних ТЕС, 70% яких належить компанії ДТЕК Ріната Ахметова. І такий перерозподіл ринку відбувається не тому, що "Енергоатом" програв конкуренцію, а тому, що знайшлися чиновники, які вирішили вручну перерозподілити ринок на користь приватних (дорогих) структур», - додає Герус.

Таким чином, як повідомляє низка ЗМІ, ТЕС обігнали АЕС за обсягом виробленої енергії у весняно-осінній період вперше в історії України.

Сервіс SaveEcoBot підправив графік Укренерго, показавши, яким чином змінилась енергетична політика уряду з приходом у Мінекоенерго Ольги Буславець.

Як видно з графіка, обмеження потужностей АЕС на користь ТЕС активно почалося саме з появою в уряді Буславець, яку пов'язують з олігархом Ринатом Ахметовим. Одним з перших рішень Буславець було закриття трьох енергоблоків українських АЕС. У міністерстві пояснюють це необхідністю балансу енергосистеми. Водночас критики цього рішення стверджують, що система балансується під Ахметова.

Також експерти вважають, що Україна відвертається від Європи і зупиняє «зелений» енергетичний перехід. Про це заявляють навіть європейські партнери України.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Фото:  taiyangnews.info
Створено електричні панелі на біооснові, які придатні для переробки
1 хв на прочитання13 Жовтня 2021
Фото: Укрінформ
Зеленський заявив, що на енергомодернізацію Україні потрібно 300 мільярдів гривень
1 хв на прочитання12 Жовтня 2021
REUTERS/Carlos Barria
Фінляндія побудує найпотужнішу сонячну станцію на 500 га занедбаних торфовищ
1 хв на прочитання12 Жовтня 2021
Пенсіонерів на Рівненщині обікрав "перевіряючий" газового лічильника: забрав 28 тисяч
1 хв на прочитання09 Жовтня 2021
Турецька компанія планує побудувати завод з виробництва електромобілів у Львові
1 хв на прочитання09 Жовтня 2021
Чиновники розповіли, яку субсидію отримають українці у цьому опалювальному сезоні
1 хв на прочитання08 Жовтня 2021
Кому можуть відключити електрику та що робити, якщо це сталося
2 хв на прочитання08 Жовтня 2021
Турецька компанія збудує вітропарк на Західній Україні
1 хв на прочитання08 Жовтня 2021
Більше з GreenPost