Неділя, 05 Липня 2020
Догори
Дати відгук

OMV відмовилась від 1 млрд євро інвестиції у сибірський газовидобуток

Австрійська група OMV відклала купівл. сибірських газових активів майже на 1 млрд євро

2 хв на прочитання12 Березня 2020, 15:05 108
Twitter Twitter
Поділитись:

Австрійська нафтогазова група OMV відклала плани щодо купівлі сибірських газових активів майже на 1 млрд євро. Про це повідомляє GreenPost із посиланням на Reuters.

OMV змістить акцент зі зростання інвестицій в Росії, де є дешеві нафта та газ, на Близький Схід, де група хоче стати основним постачальником пластмас до Китаю, пояснив виконавчий директор OMV Райнер Зеле.

З цією метою OMV підписала угоду на 4,7 млрд доларів про збільшення власної частки в Borealis, одному з провідних світових виробників полімерів, з 36% до 75%.

"Це перетворює OMV в глобальну нафтогазову і хімічну групу, чия інтегрована бізнес-модель простягається від гирла свердловини до високоякісного пластику і змінює положення групи на майбутнє з низьким рівнем викидів вуглецю", - підкреслив Р. Зеле.

Для фінансування угоди OMV планує продати частину власних активів. Першим відчуженням може стати 51% частка OMV в газопровідної компанії Gas Connect Austria та гідроенергетичної компанії Verbund. Австрійська група також планує продати 287 своїх автозаправних станцій в Німеччині, зосереджених в землях Баварія і Баден-Вюртемберг.

Це придбання дає OMV більше впливу в ключовому проекті на узбережжі Абу-Дабі, де Borealis є свіввласником нафтопереробного заводу Ruwais через спільне підприємство Borouge з Національною нафтовою компанією Абу-Дабі (ADNOC).

Borealis також має спільне нафтохімічне підприємство з французької нафтової групою Total в Техасі, США. OMV повідомила, що в 2019 рі обсяг ії продажів склав 23,5 млрд євро, Borealis - 9,8 млрд євро.

Як повідомляв GreenPost, топ-12 найбільших світових нафтовидобувних компаній, до якого входить OMV, за підсумками 2019 р. скоротили консолідований чистий прибуток на 40,4%, до 63,9 млрд доларів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.