Догори
Дати відгук

Облік природних пожеж в Україні не ведеться

Країні потрібна чесна статистика катастроф

2 хв на прочитання28 Квітня 2020, 15:47
фото ДСНС фото ДСНС
Поділитись:

Система достовірного національного обліку кількості та площі природних пожеж в Україні не функціонує, єдиного центрального органу виконавчої влади (ЦОВВ), який зводить всю статистику по ландшафтним пожежам не призначено, відповідальності за недостовірну інформацію не передбачено. Про це заявляє Регіональний Східноєвропейський центр моніторингу пожеж (REEFMC). 

Наприклад, пожежа у Луб’янському лісництві Чорнобильської зони 26-30 квітня 2015 року площею 9,8 тис. га у статистиці ДСНС та у національній статистиці відображена як пожежа з площею до 600 га.

"Відсутність або викривлення пожежної статистики всі ці роки не дозволяє оцінити масштаб проблеми і прийняти на урядовому рівні відповідні національні лісополітичні та управлінські рішення. Недостовірна внутрішня статистика зумовлює викривлення показників горимості України у базах даних міжнародних організацій, де ситуація не виглядає критичною, а отже, Україна не потребує відповідної технічної допомоги ЄС. Наприклад, у 2015 році тільки двома пожежами у зоні відчуження було пройдено 14,8 тис. га, тоді як у доповіді ЄС «Лісові пожежі у Європі, на Ближньому Сході та у Північній Африці» у розділі «Україна» подано площу лісових пожеж за 2015 рік до 3 тис га", - повідомили GreenPost у Центрі.

Фахівці радять Кабінету Міністрів невідкладно створити національну систему обліку кількості та площ природних пожеж (лісових низових, лісових верхових, трав’яних, торф’яних, пожеж на сільськогосподарських землях, перелогах та інших категоріях земель) на основі поєднання статистичної звітності лісо- та землекористувачів та даних дистанційного зондування Землі, що будуть надаватися Державній службі статистики України для зведення та публікації.

Також треба створити офіційну оперативну платформу для картографічного відображення діючих та минулих пожеж.

Як ми вже повідомляли, Регіональний Східноєвропейський центр моніторингу пожеж (REEFMC) звернувся до президента України, Кабміну, місцевих органів влади, бізнесу, громадян, земле- та лісо-користувачів щодо надзвичайної ситуації з лісовими пожежами в Україні. Фахівці центру провели аналіз причин катастрофічних цьогорічних пожеж та розповіли, що треба зробити, аби запобігти таким ситуаціям надалі. Цей Центр очолює вже відомий читачам GreenPost спеціаліст з попередження та гасіння лісових пожеж, доктор біологічних наук Сергій Зібцев, який ще у січні 2020 у інтерв’ю GreenPost попередив про можливість масштабних пожеж і про те, як цьому запобігти. Поради не були почуті владою. Може хоч зараз вони будуть сприйняті і оцінені належним чином.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Поліцейські викрили житомирського ділка у неодноразовому незаконному видобутку піску
1 хв на прочитанняВчора
За 11 місяців війни росія завдала збитків довкіллю на суму понад 1 трильйон 743 млрд грн
1 хв на прочитанняВчора
Національний рекорд: у Вінниці зареєстрували найдовше волосся у малюка(ФОТО)
1 хв на прочитанняВчора
ПАРЄ схвалила історичну резолюцію про негативний вплив війни на довкілля
1 хв на прочитанняВчора
За вирубку софор мешканці Одещини заплатять майже 100 тисяч гривень
1 хв на прочитання25 Січня 2023
Історичний центр міста Одеса визнаний всесвітньою культурною спадщиною ЮНЕСКО
2 хв на прочитання25 Січня 2023
Нарізати чізкейк чи прибрати фото із альбому: корисні лайфхаки із зубною ниткою
1 хв на прочитання25 Січня 2023
Землю, незаконно передану у приватну власність, повернули Уманському лісгоспу
1 хв на прочитання25 Січня 2023