Догори
Дати відгук

Новини з Марсу: марсоходу вдалося зробити селфі на тлі гори (фото)

На селфі Curiosity знаходиться перед Mont Mercou.

2 хв на прочитання31 Березня 2021, 13:38
Новини з Марсу: марсоходу вдалося зробити селфі на тлі гори Новини з Марсу: марсоходу вдалося зробити селфі на тлі гори
Поділитись:

Марсохід NASA Curiosity, запущений у 2011 році, надіслав на Землю селфі на тлі гірського утворення, яке вчені назвали Mont Mercou.Цей марсохід   був запущений  на борту космічного корабля Марсіанська наукова лабораторія (МНЛ) і приземлився на Aeolis Palus в кратері Ґейла на Марсі 6 серпня 2012 року.

Як передає Укрінформ,  на початку березня ровер Curiosity почав наближатися до шестиметрової скелі Mont Mercou, яку вчені назвали на честь гори у Франції. А тепер марсоходу вдалося зробити селфі з нею та зняти кілька 3D-панорам. На селфі Curiosity знаходиться перед Mont Mercou з новою свердловиною неподалік від зразка породи, який отримав назву Nontron. Це вже 30 зразок місії на сьогодні.

Область, де було зроблено знімок, знаходиться на своєрідному переході, що складається з різних порід. Проби з даного місця можливо допоможуть науковцям спробувати розкрити те, що сталося з Марсом, коли він перетворився на пустелю.

 

Зазначається, що свердла Curiosity перетворили зразок на порошок, щоб наукова група могла краще зрозуміти склад породи.

Як відомо, Curiosity - роботизований ровер, розмірами з автомобіль, який досліджує Марс та є частиною програми NASA "Марсіанська наукова лабораторія".

Мета марсохода охоплює дослідження клімату та геології Марса; чи були в вибраній ділянці кратера Ґейла коли-небудь сприятливі умови навколишнього середовища для мікробного життя, включаючи дослідження ролі води і заселення планети в процесі підготовки для подальшого освоєння космосу людиною.

До слова, марсохід Perseverance записав звуки руху по Червоній планеті (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.