Догори
Дати відгук

Епідеміолог стверджує, що новий вид COVID-19 не такий небезпечний, як про нього говорять

Лікар упевнений, що він не становить серйозної небезпеки.

1 хв на прочитання21 Грудня 2020, 10:45
Поділитись:

Сезонний спалах коронавірусу нарешті пішов на спад у багатьох країнах. Одночасно з цим почалася розкрутка інформації про «небезпечну мутацію» коронавірусу. Насправді — це природний процес, тому не варто панікувати. Про це розповів у Facebook професор, доктор медичних наук, міжнародний експерт у сфері охорони здоров'я та епідеміолог Михайло Фаворов.
«Триває невротизація населення. Тепер, коли спалах почав спадати у багатьох країнах, розпочата розкрутка "нових" вірусів, "мутацій вірусу", поява "британського вірусу" тощо. Панове, спокійно, не ведіться на розводку!», — написав він.
Далі епідеміолог доступно пояснив, що небезпечної загрози подібні зміни у коронавірусі не несуть.
«Мутують варіабельні ділянки, константні не мутують, тому вакцини будуть працювати, як планувалося! Вірус буде постійно мутувати у варіабельних ділянках, тому що йому треба стати вірусом людини, а не мишей з панголінами. Він хоче бути звичайним нежитем, йому не хочеться бути смертельно небезпечним. Відповідно, вірус хоче передаватися активніше, без летальності», — пояснив епідеміолог.
Отже, на думку Фаворова, причин для хвилювання та паніки немає.

«Припиніть нервувати!», — підсумував він.

Крім того, Михайло Фаворов повідомив що Україна вже пройшла пік захворюваності на COVID-19. Тому вводити зараз будь-які карантинні заходи або скасовувати їх — не можна. Адже зміни можуть залучити нові верстви населення і дати нові групи для інфекції.

Нагадаємо, що європейські країни скасовують рейси з Британії, через новий штам коронавірусу.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost