Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Війна
  • «Ніколи ще мені не було так соромно»: радник Росії при ООН подав у відставку (ФОТО)

«Ніколи ще мені не було так соромно»: радник Росії при ООН подав у відставку (ФОТО)

У своїй заяві радник виступив проти війни в Україні.

3 хв на прочитання23 Травня 2022, 19:02
Поділитись:

Радник Росії у постійному представництві ООН Борис Бондарєв подав у відставку після 17 років роботи. Дипломат опублікував свою заяву на сторінці в LinkedIn.

Фото заяви Бориса Бондарєва.
«За двадцять років роботи мені доводилося спостерігати різні віражі нашої зовнішньої політики, але ще ніколи мені не було так соромно за свою країну і свою роботу, як 24 лютого 2022 року. Розв'язана Путіним агресивна війна з Україною, а за фактом із усім західним світом, — не лише злочин проти українського народу, а й, мабуть, найтяжчий злочин проти народу Росії, який жирною літерою Z перекреслив усі надії на поступовий розвиток у нашій країні процвітаючого демократичного суспільства.
Ті, хто задумав цю війну, хочуть тільки одного — залишитися при владі назавжди, жити в помпезних безсмачних палацах, плавати на яхтах, за тоннажем і вартістю, порівнянним з усім Військово-Морським флотом Росії, насолоджуючись необмеженою владою та цілковитою безкарністю.

Заради цього вони готові принести в жертву багато життів. Тисячі росіян та українців уже загинули заради цієї мети», написав він у своїй заяві.

Бондарєв також розкритикував МЗС РФ і особисто Сергія Лаврова.

«На жаль, усі ці двадцять років рівень брехні та непрофесіоналізму у роботі МЗС постійно зростав. Проте останніми роками це набуло просто катастрофічного масштабу. Замість неупередженого інформування про те, що відбувається, неупередженого аналізу та тверезого прогнозування — пропагандистські кліше на кшталт радянських газет 30-х років. Вибудовано систему, яка обманює сама себе.

Міністр Лавров – гарна ілюстрація деградації цієї системи. За 18 років він пройшов шлях від професіонала й освіченого інтелектуала, на якого хотілося рівнятися багатьом співробітникам міністерства, до людини, що постійно транслює заяви, що суперечать одна одній, і погрожує світові (тобто й Росії теж) ядерною зброєю!

Сьогодні МЗС [РФ] не займається дипломатією. Воно сіє брехню, розпалює ненависть та війну. Дипломатія обслуговує приватні інтереси вузького кола осіб, які мають нічого спільного з реальними потребами російського суспільства. У Росії більше не залишилося союзників, і пояснення цього — агресивна політика нашої країни, а не горезвісна русофобія, яку постійно говорять на російському телебаченні»,
— заявив дипломат.

У коментарі агентству AP Бондарєв заявив, що як державний службовець він був зобов'язаний розділяти відповідальність за дії країни, але не хоче цього робити.

Бондарєв став чи не першим російським кадровим дипломатом, який офіційно заявив про свою відставку через війну. МЗС РФ її поки що не коментувало.

Також ми писали про те, що «краще десять років переговорів, ніж один день війни»: Лукашенко звернувся до ООН із пропозицією.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Війна
ВПО мають право на знижку за оренду житла, але не всі
3 хв на прочитанняВчора
$ 120 млн за вбивство Путіна можна буде заощадити: які наслідки матиме визнання РФ країною-спонсором тероризму
1 хв на прочитанняВчора
Олександр Нікулін приймає присягу "судді Верховного Суду Донецької Народної Республіки"
Суддя «ДНР», який оголосив смертний вирок іноземним громадянам, досі отримує грошове утримання з українського бюджету
1 хв на прочитанняВчора
Володимир Путін поклав квіти до Могили Невідомого Солдата
«Велика Вітчизняна спецоперація»: в РФ почали відходити від концепції «побєдобєсія», але це погана новина
4 хв на прочитання23 Червня 2022
Українці, що постраждали від війни, можу отримати компенсацію від 5000 до 30 000 євро
2 хв на прочитання23 Червня 2022
23 червня, лідери Євросоюзу прийматимуть рішення про надання Україні статусу кандидата на вступ в ЄС
1 хв на прочитання23 Червня 2022
Окупанти вночі обстрілювали Харківщину: 7 поранених цивільних, з них 2 дитини
1 хв на прочитання23 Червня 2022
«Щось будують і впевнені, що ЗСУ не заберуть»: росіяни везуть на Донбас будматеріали, а назад — награбоване (СКРІНИ)
1 хв на прочитання23 Червня 2022