Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Названо ТОП-8 українських міст з найчистішим повітрям та найкращою мобільністю — деталі

Названо ТОП-8 українських міст з найчистішим повітрям та найкращою мобільністю — деталі

Система оцінювання заявок була багатовимірною — від думки громадськості до кількості старих авто.

1 хв на прочитання26 Жовтня 2021, 15:27
Фото:
YouTube Фото: YouTube
Поділитись:

Хмельницький, Івано-Франківськ, Кам’янець-Подільський і Тетіїв стали найкращими містами  в Україні за якістю повітря. А за критерієм сталої мобільності перемогли Львів, Чернігів, Івано-Франківськ, Дрогобич. Місто Дубно отримало відзнаку. Про це повідомляє Екодія.

Такими є результати всеукраїнського конкурсу зі сталої мобільності та якості повітря «Краще місто». 

Конкурс ГО «Центр екологічних ініціатив «Екодія» запустила влітку 2021 року з двома номінаціями: «Повітря» та «Мобільність».

Для участі у конкурсі необхідно було подати заявку від міста. Далі відбувалось опитування мешканців і мешканок міст — учасників конкурсу, зокрема щодо оцінки якості громадського транспорту, ситуації з паркуванням, велосипедною інфраструктурою, зеленими зонами та моніторингом якості повітря. Організатори конкурсу отримали понад тисячу відгуків.

Система оцінювання заявок була багатовимірна. Це і відгуки громадськості,  і статистичні дані — наприклад, дані щодо викидів, оцінка розподілу бюджетів, реєстрація старих автомобілів.

Члени та членкині журі оцінили кожну заявку й обговорили спірні питання. Для кожної з двох номінацій був свій склад експертного журі.

Всього організатори конкурсу отримали 33 заявки від 27 міст.

За підсумками конкурсу були визначені міста-переможці за критерієм кількості населення: до 50 тис (лише для номінації «Повітря»), від 50 до 100 тис., від 100 до 250 тис. та понад 250 тис. населення.

Нагадаємо, що Київ у десятці міст із найвищим показником забруднення повітря у світі.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко