Догори
Дати відгук

Названо овоч, який без ліків може контролювати рівень цукру в крові

Компоненти, що входять до складу цього овочу, допомагають у лікуванні діабету.

1 хв на прочитання23 Лютого 2023, 13:00
Поділитись:

Вчені довели, що броколі здатна ефективніша, ніж інші овочі, контролювати рівень цукру в крові. Компоненти, що входять до складу цього овочу, допомагають у лікуванні діабету. Зокрема, броколі корисно вживати в їжу через наявність у ній сульфорафану, що є антиоксидантом.

На першому етапі дослідження група фахівців відібрала щурів, які мають підтверджений діагноз на цукровий діабет. Під час експерименту гризунам давався екстракт сульфорафану. У результаті виявилося, що антиоксидант знижував вироблення глюкози в клітинах печінки, завдяки чому знижувався рівень цукру в крові натще і глікозильованого гемоглобіну. Сульфорафан зменшував показники цукру на таку ж величину, як і метформін, лікарський засіб, який призначається при діабеті.

Для проведення другого етапу було запрошено 97 добровольців, хворих на цукровий діабет II типу. Експеримент тривав три місяці, протягом якого учасникам давали екстракт сульфорафану. Згодом результати порівнювалися з результатами добровольців, яким призначалося плацебо. Як і у випадку з щурами, у людей також було помічено суттєве зниження рівня цукру в крові натщесерце на фоні прийому екстракту.

Вчені відзначають важливість свого відкриття, оскільки хворі на цукровий діабет II типу зможуть контролювати рівень цукру без прийому метформіну, який провокує проблеми зі шлунком та протипоказаний при захворюваннях нирок. Крім того, броколі має і безліч інших переваг для здоров'я людини, т.к. містить у собі велику кількість поживних речовин та важливих для організму антиоксидантів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.