Догори
Дати відгук

Названо 5 рослин, врожайність яких можна значно більшити за допомогою йоду

Він також може прискорити зростання розсади.

2 хв на прочитання24 Лютого 2024, 13:30
Як підвищити врожайність за допомогою йоду Як підвищити врожайність за допомогою йоду
Поділитись:

Йод – антисептичний засіб, який застосовується не лише в медицині, а й у «городніх» справах. Так, розчин допомагає знезаразити посівний матеріал та прискорити зростання розсади. Засіб корисний і для культур, які вже давно вирощуються у саду та городі.

Справа в тому, що йод може виступити як і підживлення, і інсектицид, і засіб проти різних недуг. Головне – не переборщити із засобом. Він має використовуватись у дуже маленьких дозах.

 Втім, перелічені нижче культури «реагують» на засіб позитивно.

Огірки

Йод – один із інгредієнтів засобу, призначеного для обприскування огірків.

Створюється ця суміш так: спочатку треба відправити у відро 20 грамів тертого господарського мила. Потім слід залити мило літром теплого молока. Рідину, що вийшла, треба розбавити десятьма літрами чистої води. Після цього в ємність слід додати 30 крапель йоду. Все треба перемішати та перелити в пульверизатор. Періодичне обприскування огірків таким засобом сприяє захисту рослин від грибкових захворювань та підвищує шанси на високу врожайність.

Капуста

У відро, заповнене водою, потрібно капнути 40 крапель йоду. На ґрунт навколо кожної рослини треба налити по одному літру розчину. Тоді капуста отримає захист від хвороб та продемонструє повноцінний розвиток.

Кабачки

Якщо виникли проблеми на початковому етапі розвитку городньої культури (наприклад, загибель зав’язей), рослину слід обприскувати самостійно приготованим засобом. Співвідношення інгредієнтів просте: 10 мл п’ятивідсоткового розчину йоду на відро чистої води.

Помідори

Аналогічний засіб сприяє безпроблемному зростанню томатів. Процедуру обприскування потрібно проводити двічі на місяць. Тоді ця городня культура буде захищена від небезпечних недуг.

Яблука

Та сама суміш позитивно впливає і на плоди яблунь, тому що захищає їх від гнилі. Плодові дерева треба обприскувати приблизно за 30 днів до запланованого збору врожаю.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.