Догори
Дати відгук

Назвали найкрасивішого жука України

Місця, де він мешкає, навіть включили до Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО.

1 хв на прочитання02 Лютого 2021, 20:34
Вусач-розалія полюбляє мешкати в букових лісах. Вусач-розалія полюбляє мешкати в букових лісах.
Поділитись:

Найкрасивішим жуком країни назвали вусача альпійського. Про це повідомили екологи на Facebook-сторінці Української природоохоронної групи.

Вусач-розалія альпійська — це жук із родини Вусачів, який має ніжне блакитне забарвлення та довгі смугасті вусики.  Довжина тіла становить 20—35 мм.

Політ жуків спостерігається в червні-вересні. Жуки активні вдень, головним чином в сонячну погоду. Часто вони зустрічаються на старих відмерлих деревах або на повалених стовбурах буків, кленів, дубів, рідше грабів.

Вусач альпійський – рідкісний мешканець високогірних букових пралісів. Личинка розвивається в деревині відмерлих буків 2-4 роки. Місця мешкання цього виду в Україні переважно включені до Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО.

Однак, екологи все одно б'ють на сполох. Адже чисельність вусача-розалії скорочується. Основна причина — вирубки старих листяних і мішаних лісів, особливо букових, неконтрольований вилов жуків колекціонерами й випадковими особами.

Як стало відомо раніше, у Харкові активізувалися жуки-сонечка, які заполонили парки та вулиці. Сотні червоних і жовтуватих комах діловито сновигають землею, навіть не лякаючись присутності людини. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.