Догори
Дати відгук

НАЗК виніс припис прем'єр-міністру через корупцію серед керівництва "Енергоатому"

Керівники компанії незаконно звільнила працівника, який повідомив про корупцію

1 хв на прочитання03 Березня 2021, 20:06
НАЗК виніс припис прем'єр-міністру через корупцію серед керівництва "Енергоатому" НАЗК виніс припис прем'єр-міністру через корупцію серед керівництва "Енергоатому"
Поділитись:

Голова НАЗК Олександр Новіков вніс припис прем'єру Денису Шмигалю для усунення порушень антикорупційного законодавства в діяльності "Енергоатому" та скасування незаконного наказу підприємства про звільнення викривача Олега Поліщука. Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

"НАЗК внесло припис прем’єр-міністру про притягнення до відповідальності винних службових осіб ДП "НАЕК "Енергоатом", а також припис т.в.о. президента державного підприємства Петру Котіну. Так, керівник підприємства підписав накази про відсторонення від посади, дисциплінарну відповідальність та звільнення уповноваженого із реалізації антикорупційної програми ДП "НАЕК "Енергоатом" Олега Поліщука. У приписі вимагається скасувати ці незаконні накази та поновити уповноваженого на посаді", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що звільнення уповноважених осіб з ініціативи керівництва має погоджуватися НАЗК.

"Однак, керівництво ДП "НАЕК "Енергоатом" не надіслало до НАЗК відповідний запит. Також ДП мало повідомити НАЗК про притягнення уповноваженого до дисциплінарної відповідальності не пізніше 2 днів із моменту прийняття наказу. Однак і цього не було зроблено. Також звільненню передувало повідомлення Олега Поліщука до НАБУ, у якому він зазначив про ознаки кримінального корупційного правопорушення з боку посадовців підприємства. Після цього він набув статусу викривача", - пояснили в НАЗК.

Повідомляється, що закон забороняє звільняти чи притягувати до дисциплінарної відповідальності викривача за повідомлення про можливі факти корупції.

Нагадаємо, тарифи на газ можуть бути незмінними цілий рік. «Нафтогазу» доручили продавати блакитне паливо за фіксованою ціною.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.