Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Науковці знайшли десятки скарбів, захищених прокляттями від мародерів, яким понад 4000 років (відео)

Науковці знайшли десятки скарбів, захищених прокляттями від мародерів, яким понад 4000 років (відео)

2 хв на прочитання30 Листопада 2020, 15:21
Поділитись:

За останні три місяці археологи виявили в Саккарі 160 трун з останками, на деяких з яких були різноманітні прокляття. Повідомляє sciencealert.

Саліма Ікрам, єгиптолог з Американського університету в Каїрі, зазначає, що написи з попередженнями в людських гробницях в основному служать для стримування зловмисників, які могли осквернити місця спочинку мумій.

"Зазвичай вони стверджують, що якщо в гробницю увійде нечиста людина, ймовірно, тілом або наміром, тоді Рада богів може покарати порушника і звернути йому шию, як гусаку», — зазначила вона.

Таке прокляття було знайдено в гробниці Анхмахора, чиновника фараона, який жив понад 4000 років тому, за часів 6-ї династії Єгипту. Він був похований в мастабі: надземній гробниці у формі прямокутного ящика. Подібні мастаби будували по всьому Єгипту, в тому числі біля пірамід Гізи.

Проте, написи на могилі Анхмахора ще й вітають тих, хто має чисті та мирні наміри, кажучи, що він захистить їх при дворі Осіріса, володаря підземного царства Єгипту.

Написи, знайдені в гробницях, таких як Гробниця Анхмахора, мало схожі на прокляття мумій, зображені у фільмах жахів, в яких часто показують, що нічого не підозрюючі археологи були вбиті нежитю після відкриття похоронних камер.

Однак, деякі представники громадськості не хотіли, щоб археологи відкривали труни, запечатані понад два тисячоліття. Але Ікрам сказала, що ризик зараження, скажімо, стародавніми мікробами або грибами при контакті з муміями невеликий. Головне користуватися при роботі гумовими рукавичками та масками. 

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що дослідники дісталися до загадкового моноліту в пустелі (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.