Догори
Дати відгук

Науковці розповіли, як за 6 тижнів можна перемогти епідемію COVID-19 в мегаполісі

Це не фантастика, а реальність яку вирахували за допомогою комп'ютерного моделювання

1 хв на прочитання24 Листопада 2020, 06:55
Поділитись:

Масове експрес-тестування на COVID-19, особливо тих людей, які не мають ознак інфекції, може покласти край пандемії протягом шести тижнів. Для цього потрібно проводити таке тестування кожних 3 дні. До такого висновку дійшли дослідники з Гарвардської школи охорони здоров'я та Університету Колорадо в Боулдері. Повідомляє "Business Insider".

"Наш загальний висновок полягає в тому, що, коли мова заходить про охорону здоров'я, краще проводити менш чутливий тест з результатами сьогодні, ніж завтра з більш чутливим тестом", – сказав Даніель Ларремор, професор інформатики з Університету Колорадо та автор дослідження.

Швидкі тести коштують дешевше і можуть дати результати за лічені хвилини, а не за дні. Якби половина населення США тестувалась щотижня, а ті, у кого позитивні результати одразу йшли на ізоляцію від решти, це було б величезним кроком вперед, стверджують дослідники.

"Замість того, щоб казати всім залишатися вдома, щоб бути впевненими, що котрась одна хвора людина не поширює захворювання, ми могли б спонукати до перебування вдома лише заразних людей, натомість усі інші могли б продовжувати своє життя", – каже Даніель Ларремор.

Згідно з дослідженням, заснованим на математичному моделюванні, експрес-тестування трьох чвертей населення міста кожні три дні зменшить кількість тих, хто в кінцевому підсумку заразиться на 88%, "достатньо, щоб довести епідемію до зникнення протягом шести тижнів".  

Нагадаємо, нардеп розповів, коли в Україні цигарки зростуть в ціні до 200 грн за пачку (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.