Догори
Дати відгук

Нардепи з Ради вкрали 5 млн га державної землі

Про це заявив Володимир Зеленський

2 хв на прочитання22 Жовтня 2020, 19:58
Поділитись:

Президент України Володимир Зеленський заявив, що до розкрадань мільйонів гектарів землі, що перебувала у власності держави, причетні деякі народні депутати. Про це він заявив в інтерв’ю чотирьом українським телеканалам, повідомляє пресслужба Офісу президента.

За його словами, політики старого покоління багато років лякали український народ земельною реформою, не даючи людям права вільно розпоряджатися своєю землею. За цей час із 7 млн га сільськогосподарських земель у державній власності залишилося трохи понад 2 млн га, ще 5 млн га просто вкрали.

"Ми проаналізували, як, вибачте на слові, «промивали» мозок людей щодо земельної реформи. Потім ми змінили голову Держгеокадастру, який одразу відкрив усі цифри – 5 мільйонів гектарів вкрали. Залишилося трохи понад 2 мільйонів гектарів земель. Всього було 7 мільйонів гектарів. Де ще 5? Їх вкрали", – зазначив президент.

За його словами, частина людей, причетних до розкрадання сільгоспземель, і зараз перебуває у Верховній Раді.

Також виступали проти впровадження ринку землі земельні лобісти, додав глава держави.

"Вони не хотіли, щоб ми проводили земельну реформу. А що – погано, що ми віддали людям можливість розпоряджатися землею?" – зауважив глава держави.

Він наголосив, що цей величезний спротив реформі відчув під час призначення Романа Лещенка на посаду голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

"Навіть просто призначити його головою Держгеокадастру було складно – щодня погрози, якісь дзвінки", – додав президент.

Глава держави нагадав, що минулого тижня підписав указ про передачу понад 2 млн га земель сільськогосподарського призначення з державної до комунальної власності, і тепер об’єднані територіальні громади зможуть спрямовувати кошти від землекористування на свій розвиток – будувати дороги, ремонтувати школи, дитсадочки.

Нагадаємо, суд відклав розгляд справи про незаконність ринку землі.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.