Догори
Дати відгук

Найзагадковішого жителя лісів зафіксували фотокамери (ФОТО)

Нічний «мисливець» Сколівських Бескидів занесений до Червоної книги, однак тут його розводять.

2 хв на прочитання31 Грудня 2021, 18:00
Фото: Національний природний парк «Сколівські Бескиди» Фото: Національний природний парк «Сколівські Бескиди»
Поділитись:

Найзагадковішого жителя  лісів  зафіксували фотокамери в  декількох місцях Національного природного парку «Сколівські Бескиди».

Ідеться про пухнастого «тихохода», кота дикого (Felis silvestris), повідомляє прес-служба парку. Вид занесений до Червоної книги України. Його зовнішність нагадує звичайну сіру домашню кицьку, але за розмірами дикий мешканець удвічі більший і має характерні особливості: відносно короткий хвіст із декількома кільцевими темними смугами та притупленим чорним кінчиком; на кінцях вух добре виражені китички та чорні смужки, які йдуть від очей до скронь. Очі зазвичай дуже світлі.

Селиться кіт у дуплах старих дерев і печерках у скелях. Живиться переважно мишами, птахами, а також плазунами. Гін у кота лісового, як і в більшості котячих, у лютому-березні. У природі кіт має достатньо ворогів і конкурентів. Насамперед це рись і великі хижі птахи.

У парку «Сколівські Бескиди» кіт поширений практично на всій території, де є старі та перестійні ліси на висотах 400–1000 м. Чисельність кота тут із кожним роком зростає.

Фото зроблено за допомогою фотопасток, придбаних у межах проєкту «Збереження карпатських пралісів», який є частиною Міжнародної Кліматичної Ініціативи (ІКІ)

Цікавий факт: кіт лісовий не приручається людиною, тож і не розмножується в неволі.

Характерною особливістю способу життя кота є прихованість, а також активність у темну пору доби. Через те його мало хто може побачити.

Найбільшу загрозу для зникнення цих дивовижних тварин ставить не знищення місць їх існування, а схрещення з домашніми котами, додає екоактивістка Вікторія Кравченко.

«Вже зараз фахівцям потрібно робити генетичну експертизу, щоби встановити, чи це суто дика тварина, чи гібрид. Отак безконтрольне розмноження та безконтрольний вигул домашніх котів можуть знищити дикий вид, навіть без притаманного котячими інстинкту полювання», — говорить екоактивістка.

Також ми розповідали про «винахідливий» токсоплазмоз: перед чим не зупиниться цей паразит.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.